Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak odzyskać utracone zęby – leczenie bezzębia

W przypadku, w którym pacjent boryka się z problemem bezzębia, lekarz specjalista wybiera odpowiednią metodę leczenia, dopasowaną do stanu, w jakim znajduje się osoba chora. Bezzębie dotyka osób w różnym wieku, a przyczyny mogą być bardzo różne. Tym, co wpływa na efektywność leczenia, jest przede wszystkim wybór odpowiedniej metody i chęć pacjenta do leczenia.

Utrata zębów – jakie są jej przyczyny?

Bezzębie może mieć wiele przyczyn, w tym te niezależne i zależne od pacjenta. Do niezależnych zalicza się przede wszystkim wiek i nieszczęśliwe wypadki. Zdarza się bowiem tak, że podczas upadku lub wypadku komunikacyjnego osoba wybija sobie zęba, lub kilka. Również zaawansowany wiek wpływa na jakość i stan zębów oraz dziąseł. Oprócz wyżej wymienionych czynników specjaliści wymieniają również paradontozę, na którą choruje wielu Polaków w dorosłym życiu oraz złe nawyki żywieniowe i nieodpowiednią higienę. Skutki bezzębia są bardzo poważne i z czasem znacznie się pogłębiają. Mogą prowadzić do poważnych problemów gastrycznych, wad wymowy, niemożności mówienia, problemów na tle psychicznym, złego samopoczucia  i niewłaściwego, starczego wyglądu.  

Jak odzyskać stracone zęby?

Osoby borykające się z bezzębiem częściowym lub całkowitym powinny jak najszybciej udać się do specjalisty. Często odwlekają one wizytę ze względu na strach przed zabiegiem. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne metody i sprawdzone środki znieczulające znacząco poprawiają komfort w trakcie i po zabiegu. Dodatkowo istnieje kilka metod na leczenie bezzębia. Niezależnie od tego, czy pacjentowi brakuje jednego, kilku czy wszystkich zębów, ma on do wyboru różne rozwiązania, takie jak: proteza na implantach, korony na implantach oraz mosty na implantach. Również pacjenci ze złym stanem kości uzyskają fachową pomoc i otrzymają możliwość założenia protezy na specjalnych tytanowych śrubach. Efekty leczenia widoczne są od razu, a samo leczenie w zależności od skomplikowania nie jest wcale takie długie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]