6 stycznia 2022

Mikropigmentacja włosów na czym polega?

Łysienie to niezwykle wstydliwy problem, który negatywnie wpływa na nasze poczucie własnej wartości. Dotyka on zarówno mężczyzn, jak i kobiety, bez względu na ich wiek. Można jednak uporać się z tym problemem, a pomocna okaże się mikropigmentacja skóry głowy, której poświęciliśmy niniejszy artykuł.

Mikropigmentacja – co to takiego?

Zadając sobie pytanie – mikropigmentacja włosów na czym polega, warto wiedzieć, że celem tego zabiegu jest uzyskanie efektu optycznie zagęszczonych włosów lub niezwykle krótko obciętych. Polega on na bardzo precyzyjnym i delikatnym wprowadzaniu w naskórek głowy barwników nieorganicznych, które zostały uzyskane z minerałów. Zabieg wykonuje się z zastosowaniem specjalistycznego urządzenia przy użyciu igieł. Przeprowadza się go w miejscach objętych łysieniem oraz przerzedzeniem włosów.

Kiedy stosować mikropigmentację skóry głowy?

Omawiany w artykule zabieg, jakim jest mikropigmentacja włosów to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno mężczyźni jak i kobiety. Sprawdzi się on przy wszelkiego rodzaju łysieniach, bez względu na ich proces zaawansowania. Powinny z niego skorzystać również osoby, które borykają się z problemem przerzedzeń włosów, chcą ukryć rozmaite blizny na głowie czy znamiona znajdujące się na owłosionej skórze głowy. Co istotne, z tego typu zabiegu mogą skorzystać pacjenci bez względu na rodzaj i kolor skóry, a także barwę włosów.

Jakie efekty można uzyskać dzięki mikropigmentacji włosów?

Mikropigmentacja skóry głowy czyli inaczej tatuaż medyczny jest rewelacyjnym rozwiązaniem, które pozwoli nam uporać się ze wstydliwym problemem łysienia, a tym samym odzyskać pewność siebie. Efekt, jaki można osiągnąć dzięki temu zabiegowi, to optyczne zagęszczenie włosów lub wrażenie bardzo krótko obciętej fryzury. Ponadto, pozwala on na uzyskanie pożądanego kształtu linii włosów poprzez jej wyregulowanie.

Jakie są przeciwwskazania do poddania się zabiegowi mikropigmentacji?

Z tego typu zabiegu nie powinny korzystać kobiety w ciąży, osoby cierpiące na cukrzycę oraz łuszczycę. Mikropigmentacja nie jest wskazana także w chorobach nowotworowych, chorobach skóry, infekcjach oraz stanach zapalnych, jak i również w przypadku opryszczki. Zabiegu nie powinno się także wykonywać podczas przyjmowania leków rozrzedzających krew oraz sterydowych.

Gdzie wykonać zabieg mikropigmentacji włosów?

Na rynku istnieje wiele gabinetów, które przeprowadzają tego typu zabieg. Najlepiej jednak udać się do miejsca zaufanego i sprawdzonego. Jest nim niewątpliwie Klinika SMP, której ofertę znaleźć można pod adresem klinikasmp.pl. To zespół wykwalifikowanych osób, które wykonają go z najwyższą starannością, dokładnością i co najważniejsze – zgodnie ze sztuką.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści