11 września 2020

Odstające uszy – czy można się pozbyć tego problemu?

Odstające uszy mogą być powodem kompleksów, a także wyzwisk ze strony innych osób. Nie wyglądają one zbyt estetycznie, a czasem również i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Czy można w jakiś sposób pozbyć się tego problemu? Być może plastyka uszu okaże się dobrym rozwiązaniem? Sprawdź!

Spis treści:

  • Czy plastyka uszu to rozwiązanie problemu odstających uszu?
  • Gdzie wykonać korekcję odstających uszu?
  • Zalecenia po operacji uszu

Czy plastyka uszu to rozwiązanie problemu odstających uszu?

Asymetryczne czy odstające uszy nie prezentują się za ciekawie. Mogą powodować kompleksy czy obniżoną samoocenę, zwłaszcza, czy problem ten dotyczy dzieci. Dobrym rozwiązaniem może okazać się plastyka uszu, czyli zabieg mający na celu zmianę położenia, kształtu, a także wielkości uszu. Sprawdzi się zarówno w przypadku osób posiadających wadę od urodzenia, ale także tych, które nabyły z czasem czy w wyniku wypadku.

Plastyka uszu jest obecnie najlepszym możliwym rozwiązaniem. Pozwala osiągnąć taki efekt, jaki tylko chcemy. Operacja uszu wykonywana jest zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. W niektórych klinikach kandydat do otoplastyki powinien ukończyć 5 lat, a w innych – 12, oczywiście za zgodą i obecnością rodzica. Jeśli chodzi o przeciwwskazania do zabiegu, są to:

  • stany zapalne operowanych okolic,
  • nieleczone nadciśnienie,
  • nowotwory,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • zły ogólny stan zdrowia.

Plastyka uszu jest rozwiązaniem nie tylko w przypadku odstających uszu, ale także asymetrii, zbyt małych czy zbyt dużych uszu. Zabieg ten pozwala poprawić kształt oraz proporcje.

Gdzie wykonać korekcję odstających uszu?

Korekcja uszu jest zabiegiem, który powinien zostać wykonany przez profesjonalistę. Połączenie odpowiedniej wiedzy, profesjonalnego sprzętu i umiejętności daje nam gwarancję prawidłowego przeprowadzenia zabiegu. Wiele osób ze względu na cenę operacji (około 4 000 złotych) szuka drogi na skróty, wybierając kliniki oferujące zabieg w znacznie niższej cenie. Czy to dobre rozwiązanie? Oczywiście, że nie. Korekta uszu jest skomplikowanym i wymagającym zabiegiem, nic więc dziwnego w tym, że cena oscyluje w granicach 4 000 złotych. Nietrudno podczas zabiegu popełnić błąd czy zapomnieć o istotnych zaleceniach. Wybierając pierwszą lepszą klinikę, możemy nie tylko stracić pieniądze czy nie osiągnąć pożądanego efektu – operacja jest inwazyjna a jej nieprawidłowe przeprowadzenie może skutkować nawet problemami zdrowotnymi. Warto więc zdecydować się na zabieg u sprawdzonego i doświadczonego specjalisty.

Zalecenia po operacji uszu

Korekcja odstających uszu wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu nakładany jest opatrunek z antybiotykiem oraz elastyczny bandaż. Dzięki temu uszy odpowiednio się ukształtują i osiągniemy pożądany efekt. Po zabiegu może towarzyszyć nam ból uszu, wówczas należy zastosować leki przeciwbólowe. Ze względu na podane znieczulenie, mogą pojawić się również mdłości, jednak nie będą trwać dłużej niż kilka godzin.

Plastyka uszu jest inwazyjnym zabiegiem, ponadto uszy nie są w pełni ukształtowane po zabiegu. Z tego też powodu po operacji przez 7-14 dni nie wolno myć głowy. Szwy usuwane są dopiero po tygodniu od zabiegu, a po dwóch tygodniach ustępują wszelkie skutki uboczne tj. ból czy obrzęk. Do pracy można wrócić już po siedmiu dniach, jednak wciąż należy uważać i ostrożnie obchodzić się z uszami. W nocy zaleca się noszenie opaski przez około 6 tygodni od zakończenia zabiegu.

W razie innych pytań, skontaktuj się ze specjalistami medycyny estetycznej, np. z Kliniki Miracki Warszawa.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści