Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Ortodoncja – łatwy sposób na piękny uśmiech

Dbanie o nasz atrakcyjny wygląd to nie tylko dobieranie odpowiednich ubrań i dodatków, czy chodzenie na siłownię lub do fryzjera. Niezwykle ważny jest przede wszystkim piękny i zadbany uśmiech. O zdrowe i proste zęby nie zawsze jednak łatwo. Czasem wady zgryzu znacznie przeszkadzają w uzyskaniu oczekiwanego efektu.

Ortodoncja zajmuje się leczeniem oraz profilaktyką wszelkich wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

Ortodoncja – leczenie w każdym wieku

Dzisiejsza ortodoncja Kraków posiada możliwości, które umożliwiają prawidłowe leczenie w każdym wieku. Warto jednak zauważyć, że wczesne rozpoczęcie leczenia znacznie pomaga niwelować i zapobiegać rozwojowi wszelkich wad zgryzu na późniejsze lata. Część wad zdiagnozowanych u dzieci pomaga skuteczniej leczyć i przynosić dużo bardziej efektywne rezultaty. W przypadku zignorowania i niepodjęcia leczenia we wczesnym wieku, wykryte wady wraz z upływem lat mogą się pogłębiać i staną się bardziej trudne do wyleczenia. Z tych właśnie powodów dentysta dziecięcy powinien stać się obowiązkowym lekarzem, do którego warto choćby kontrolnie wybrać się ze swoim dzieckiem.

Dentysta dziecięcy

Dla wielu z nas choćby kontrolne wizyty u dentysty kojarzą się negatywnie. Lęk przed lekarzami utarł się za sprawą powszechnych żartów, też nawiązań w kulturze lub też braku odpowiedniego przyzwyczajenia. Dlatego właśnie niezwykle ważnym jest, by już od małego przyzwyczajać i oswajać dziecko z tego typu wizytami. Dentysta dziecięcy Kraków w spokojnej i bezstresowej atmosferze pokaże małym Pacjentom, że leczenie i profilaktyka zębów wcale nie jest taka straszna. Lekarz pokaże dziecku jak poprawnie dbać o zęby oraz wytłumaczy jak ważna jest to czynność, a także pozwoli przyzwyczaić je do regularnych wizyt, by w razie konieczności, odwiedziny w gabinecie lekarskim nie były szokującym i traumatycznym przeżyciem. Na końcu każdej z wizyt w nagrodę za dzielne zachowanie, dentysta dziecięcy wręcza małemu Pacjentowi symboliczną pamiątkę.

Pracownia RTG

W przypadku nieco poważniejszych wizyt, niż wizyty kontrolne zachodzi potrzeba, by dokładnie zbadać wszelkie dolegliwości. Na dokładne zobrazowanie uzębienia pozwala rentgen zębów. Pracownia RTG Kraków pozwala na wykonanie zdjęć punktowych, cefalometrycznych, pantomograficznych, zgryzowych, skrzydłowo-zgryzowych, zgryzowych szczęki oraz zdjęcia czaszki ap i pa. Pomaga to później w lepszym leczeniu stomatologicznym czy też ortodontycznym, bowiem dokładnie pokazuje wszelkie wady zgryzu, stany zapalne, próchnicę oraz inne defekty.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]