7 października 2020

Przeszczep włosów – co należy wiedzieć o Smart Graft?

Coraz częstszym problemem zdaje się łysienie. Nowoczesna medycyna estetyczna stanowi idealne rozwiązanie tego problemu. Leczenie łysienia i nadmiernego wypadania włosów możliwe jest dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Najlepszym sposobem jest Smart Graft.

Na czym polega Smart Graft?

Zabieg ten to innowacyjna metoda wykorzystywana przy leczeniu zarówno nadmiernego wypadania włosów, jak i łysienia. Polega ona na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych tzw. AFUE, które wykorzystywane są do efektywnego przeszczepu włosów. Rozwiązanie to polecane jest nie tylko mężczyznom, ale i kobietom.

Smart Graft jest bezbolesną i minimalnie inwazyjną metodą, która powstała jako alternatywa dla dotąd stosowanej metody paskowej. Sam zabieg przebiega w dwóch etapach:

 1.       Pierwszy etap polega na pobraniu mikroprzeszczepów z tylnej części głowy. Do tej niezwykle delikatnej procedury stosuje się urządzenie zwane Smart Graft.
 2.       W drugim etapie dochodzi do reimplantacji włosów pobranych na pierwszym etapie. Reimplantacja przebiega w obszarach dotkniętych łysieniem. W tych bardziej przerzedzonych obszarach dochodzi do intensyfikacji wzrostu nowo przeszczepionych włosów. Skutek jest dobrze widoczny: wyraźnie zwiększa się objętość fryzury.

Kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów tą metodą?

Wymienić należy kilka sytuacji, kiedy zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą zdecydować się na przeszczep włosów metodą Smart Graft. Dotyczy to przede wszystkim osób, których dotknęły następujące problemy:

 •         łysienie po napromieniowaniu,
 •         łysienie pourazowe,
 •         łysienie po oparzeniach,
 •         łysienie hormonalne (androgenowe),
 •         łysienie w wyniku stanu zapalnego,
 •         blizny pooperacyjne,
 •         brak owłosienia w okolicach brwi, rzęs, brody i wąsów,
 •         rekonstrukcja owłosienia klatki piersiowej,
 •         uzupełnienie dotychczas stosowanej terapii rekonstrukcji owłosionej skóry głowy.
Zobacz także:  Przeszczep włosów - cena warta zabiegu

Czy jest to metoda bezpieczna?

Tym, co sprawia, że zabieg ten jest najlepszym sposobem na satysfakcjonujący przeszczep włosów, jest niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa. Lekarz przy zabiegu stosuje dwa typy igieł o różnych średnicach, a każda z nich ma inny separator, dzięki któremu nie da się wprowadzić igły w skórę na większą głębokość niż 1 mm. Bezpieczeństwo i estetyka zapewnione są również dzięki temu, że Smart Graft nie wymaga stosowania skalpela. W efekcie unikniemy powstania podłużnych blizn na skórze. Sam zabieg nie jest skomplikowany, a przeprowadzenie go jest w minimalnym stopniu inwazyjne.

Efekty po zabiegu – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zadowalające rezultaty stanowią najlepszy dowód na to, że metoda ta może być z powodzeniem stosowana u osób cierpiących na łysienie i nadmierne wypadanie włosów. Pamiętać należy, że po przeszczepieniu włosów oczekiwanie na rezultaty wiązać się będzie przede wszystkim z czynnikami indywidualnymi każdego pacjenta. Pierwsze efekty zobaczymy już po pierwszych kilku tygodniach, ale pełen efekt będzie zazwyczaj widoczny po mniej więcej 12 miesiącach od zabiegu.

Istnieje kilka powodów, dla których warto zdecydować się na Smart Graft:

 • Trwałość efektów i bezpieczeństwo – choć kwestia bezpieczeństwa poruszona była już wcześniej, nie sposób nie dostrzec, że jest ona ściśle powiązana z niezwykle trwałymi efektami. Dzięki temu przez długi czas nie trzeba ponawiać żadnych zabiegów, a pobrane włosy do  momentu implementacji przechowywane są wewnątrz pojemnika w bardzo dobrych warunkach. Co więcej, zaledwie jeden zabieg umożliwia osiągnięcie oczekiwanych efektów, dzięki czemu nie ma potrzeby, aby go ponawiać.
 • Komfort – dzięki miejscowemu podaniu środka znieczulającego można w pełni cieszyć się komfortowym przeprowadzeniem zabiegu. Czas gojenia się jest szybki i nie powoduje większych utrudnień i uciążliwości.
 • Jakość a cena – bez dwóch zdań przeszczep włosów dzięki temu zabiegowi stanowi obecnie najskuteczniejszą metodę walki z nadmiernym wypadaniem włosów oraz z łysieniem.
 • Odpoczynek po zabiegu – już po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu możliwe jest wrócenie do pracy.
Zobacz także:  Przeszczep włosów - cena warta zabiegu

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści