2 grudnia 2021

Cięcie laserem – efektowne nadawanie kształtu tworzywu

Postęp technologiczny zarówno w Polsce, jak i na świecie znacznie poszedł do przodu. Z dnia na dzień powstaje coraz więcej rozwiązań, które mają za zadanie ułatwić nam życie. Jednym z najbardziej efektywnych oraz innowacyjnych jest cięcie laserem, które z uwagi na wysoką mobilność oraz skuteczność jest zabiegiem chętnie wykorzystywanym i stosowanym przy różnego rodzaju materiałach.

Czym jest cięcie laserowe

Jest to cięcie, które odbywa się za pomocą wiązki lasera. W jego wyniku zachodzi proces termiczny, który polega na ogrzaniu przez wiązkę laserową powierzchni materiału, na który pada. Zostaje wtedy wytworzona energia, której ciepło stapia, spala lub powoduje całkowite odparowanie danego tworzywa. Za sprawą bardzo wysokiej temperatury, laser jest w stanie precyzyjnie wytopić pożądany kształt oraz dokładnie wykończyć krawędzie pozostawiając je niezwykle gładkimi. Dzięki temu tak przygotowany materiał nie wymaga dodatkowej obróbki i jest gotowy do montażu. Najczęstszymi materiałami, na których stosuje się cięcie laserem Kraków są metale, aluminium oraz wszelkie tworzywa sztuczne.

Inne stosowane metody

Równie chętnie stosowanym zabiegiem wykorzystywanym dziś na rynku jest spawanie zrobotyzowane. Za sprawą odpowiednio przeszkolonych specjalistów oraz innowacyjnej technologii CNC, spawanie robotem jest niezwykle precyzyjnym procesem, który pozwala na użycie znacznie mniejszej ilości materiałów wykorzystywanych podczas obróbki, czego rezultatem jest między innymi obniżenie kosztów produkcji. Co więcej, robot ten zapewnia doskonałą jakość spoin oraz zmniejszoną liczbę odprysków. Przez cały czas monitoruje parametry w procesie spawania, co pozwala zniwelować powstałe nieprawidłowości. Za sprawą ogromnej precyzji oraz dokładności spawania zrobotyzowanego, bez problemu możemy osiągnąć nawet wymagające i skomplikowane kształty. Najczęściej poddawanymi temu zabiegowi materiałami są stal oraz aluminium.

Zastosowanie

Zautomatyzowana technologia znacznie pomaga nam dziś przy produkcji przedmiotów używanych na co dzień. Dzięki niej jesteśmy w stanie stworzyć elementy, które stanowią część, bądź też w całości pełnią funkcję naszych mebli, maszyn, czy też wszelkiego rodzaju urządzeń domowych. Wśród przedmiotów wytworzonych w ten sposób znajdziemy między innymi łóżka metalowe Kraków. Wysoka technologia pozwala na dużą różnorodność produkcji owych modeli – dostępne są łóżka klasyczne, nowoczesne, czy też minimalistyczne, dlatego metoda ta łatwo znajdzie wielu miłośników o różnych gustach.

Materiał partnera.

Powiązane treści