24 października 2021

Co wybrać wodę czy balsam po goleniu?

Aftershave to popularna nazwa kosmetyków stosowanych po goleniu przez mężczyzn. Pod tym pojęciem najczęściej ukrywają się wody oraz balsamy. Ich podstawowym zadaniem jest pielęgnacja wrażliwej skóry twarzy, łagodzenie podrażnień oraz zapewnienie cerze właściwej ochrony. Regularne stosowanie kosmetyków aftershave zmniejsza ryzyko powstawania niedoskonałości, które mogłyby utrudniać w przyszłości usunięcie zarostu. Który aftershave wybrać? Kiedy warto postawić na wodę, a kiedy na balsam po goleniu?

Jak działa woda, a jak balsam po goleniu?

Balsam i woda po goleniu jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do stosowania bezpośrednio po usunięciu zarostu. Balsamy i wody Old Spice, które panowie znajdą na perfumeria.pl/collections/old-spice, są dedykowane męskiej cerze – odpowiadają na jej potrzeby, problemy i specyfikę. Warto jednak wiedzieć, że balsamy działają inaczej niż wody po goleniu. Wynika to przede wszystkim z ich różnego składu i zawartych substancji aktywnych. Wody po goleniu zawierają te, które wykazują właściwości orzeźwiające i dezynfekujące skórę. Balsamy mają natomiast nawilżać i łagodzić podrażnienia. To, który kosmetyk się wybierze, należy uzależnić od rodzaju skóry i indywidualnych oczekiwań.

Kiedy warto sięgnąć po wodę po goleniu?

Woda po goleniu jest kosmetykiem bazującym na alkoholu. Znajduje się on w niej w dużych ilościach, przez co woda wykazuje właściwości dezynfekujące, odkażające, antybakteryjne. Kosmetyk ten dedykowany jest skórze mniej wrażliwej i delikatnej, dobrze nawilżonej i niepodrażnionej na co dzień. Poleca się ją również panom, którzy mają problemy z zaczerwienieniami. Nałożenie jej na cerę problematyczną i z niedoskonałościami może powodować nieprzyjemne pieczenie i szczypanie. W przypadku zdrowej skóry efekt nałożenia wody po goleniu jest zupełnie inny – pojawia się uczucie tzw. freeze effect. Zapach wody po goleniu długo też utrzymuje się na skórze, dlatego może ona zastąpić tą kolońską lub toaletową.

Kiedy warto sięgnąć po balsam po goleniu?

Balsamy po goleniu np. te od Old Space to delikatne kosmetyki, o bogatej formule. Głównymi składnikami tego preparatu są substancje łagodzące i normalizujące. Pozytywnie wpływają one na podrażnioną podczas golenia skórę. Balsam po goleniu działa na cerę odkażająco, nawilżająco i łagodząco. Idealnie sprawdza się w pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i przesuszonej. Można go też używać przy skórze lekko pokaleczonej maszynką.  Składniki kosmetyku będą wnikać w głąb skóry i regenerować ją od wnętrza, a przez to skuteczniej. Warto jednak pamiętać, że balsam w przeciwieństwie do wody po goleniu ma zadania głównie pielęgnujące -jego zapach jest delikatny i szybko się ulatnia, dlatego nie może zastąpić perfum czy wód perfumowanych.

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem serwisu.

Powiązane treści