31 maja 2022

Dlaczego warto stosować soczewki miesięczne?

Wybór właściwych soczewek kontaktowych dla osób, które chcą rozpocząć z nimi przygodę, nie będzie prosty. Warto jednak poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z wadami i zaletami poszczególnych rozwiązań, aby móc znaleźć markę i rodzaj produktu, który w 100% spełni oczekiwania. Spośród różnych typów dużym zainteresowaniem cieszą się soczewki miesięczne. Jakie są ich największe zalety i kto powinien je wybrać?

Kiedy warto zdecydować się na soczewki?

Szkła kontaktowe wymagają większej precyzji zakładania niż okulary i są nieco bardziej kosztowne w ostatecznym rozrachunku. Trzeba kupować je systematycznie, co w porównaniu z jednorazowym kosztem zakupu okularów jest dużo bardziej kosztowne. Warto jednak zdecydować się na nie i nosić zamiennie z okularami, gdy chce się uniknąć zaparowywania szkieł, lub mieć możliwość uprawiania ulubionych sportów, które nie są łaskawe dla okularów, a wymagają dobrego wzroku. Jeśli chodzi o soczewki miesięczne astygmatyzm nie jest przeciwwskazaniem do ich stosowania – należy jedynie dobrać odpowiedni rodzaj, wskazane będą tu soczewki toryczne. Szkła kontaktowe to rozwiązanie polecane dla różnych wad wzroku. Należy jedynie zasięgnąć porady u swojego okulisty, który pomoże dopasować najlepszy rodzaj soczewek.

Soczewki miesięczne – jakie mają zalety?

Soczewki kontaktowe Johnson miesięczne, podobnie jak inne szkła, przeznaczone są do noszenia w trybie ciągłym. Oznacza to, że opcjonalnie można ich nie zdejmować na noc. Należy pamiętać, by zawsze zwrócić na to uwagę podczas zakupu. Niektórym osobom lepiej jest ściągać soczewki na noc, zaś inne wolą kupić wariant całodobowy, ponieważ lubią mieć możliwość pozostawienia na dłuższy czas założonych soczewek. Soczewki przeznaczone do ściągania na noc nie będą mogły zapewniać oczom odpowiedniego dopływu tlenu, dlatego do spania w soczewkach należy wybierać jedynie konkretne modele, które dopuszczają taką możliwość. Zaletą soczewek miesięcznych jest ich stosunkowo niski koszt za opakowanie w porównaniu z tymi jednorazowymi. Mogą one jednak wymagać dezynfekcji i pielęgnacji w specjalnie do tego celu przeznaczonym płynie, o czym należy pamiętać, biorąc to pod uwagę przy kalkulacji kosztów.

Dla kogo są soczewki miesięczne?

Soczewki miesięczne to dobry wybór dla osób, które prowadzą spokojny, stabilny tryb życia. Taki, przy którym codzienne rytuały pielęgnacyjne nie są problemem, które nie uprawiają sportów ani zawodów wymagających moczenia twarzy w wodzie, lub narażających oczy na zaprószenie piaskiem, czy innymi zanieczyszczeniami. Dobrze sprawdzają się w przypadku osób konsekwentnych, które z łatwością włączą pielęgnację soczewek do swojej codziennej porannej i wieczornej rutyny. Choć soczewki miesięczne mogą z pozoru wydawać się droższe niż jednodniowe, to okazują się często dużo bardziej wydajne. Warto w celu zrobienia porównania wybrać tę samą ilość sztuk w opakowaniu tej samej marki dla obu rodzajów soczewek, by ocenić ich wydajność. Soczewki hydrożelowo-silikonowe dobrej jakości bez zdejmowania są polecane również kierowcom zawodowym, którym zdarza się jeździć długo nocą. Dzięki nim unika się efektu halo, a do tego można stosować je przez całą dobę, co jest szczególnie ważne, gdy brak warunków do zdjęcia soczewek na noc.

Materiał reklamowy, pochodzący od partnera serwisu.

Powiązane treści