24 sierpnia 2022

Jak nauczyć się tańczyć argentyńskiego tango?

Tango argentyńskie zrodziło się w XIX wieku w Buenos Aires, ale szybko rozpowszechniło się na cały świat i dziś jest jednym z najpopularniejszych rodzajów tańca towarzyskiego. Duża w tym zasługa jego sensualnego charakteru. Tango jest bowiem pełne pasji i namiętności, dzięki czemu wspaniale się je tańczy i wspaniale się na nie patrzy. Polecamy jego naukę parom, które chcą rozniecić płomień w swoim związku, a także singlom poszukującym drugiej połówki, którym znajomość tak zmysłowego tańca z pewnością przysporzy wielu adoratorek.

Jak wygląda nauka tańca argentyńskiego?

Nauka tańca argentyńskiego dla początkujących zaczyna się od przyswojenia podstawowych kroków i figur, a kończy na opanowaniu całego ich układu. Każdy uczestnik kursu po jego zakończeniu może się pochwalić umiejętnością przetańczenia kilkuminutowej, nieskomplikowanej, ale jednak robiącej wrażenie, choreografii. Zanim to jednak nastąpi musi poznać najważniejsze zasady tanga. Ten styl tańca opiera się na metrum 2/4 lub 4/4, a jego tempo wynosi około 30 taktów na minutę. Mężczyzna powinien obejmować partnerkę prawym ramieniem w talii, a lewą ręką podtrzymywać jej prawą dłoń. Kobieta natomiast opiera lewą rękę na ramieniu partnera, a prawą układa delikatnie w jego lewej dłoni.  Po przyjęciu tej pozycji para robi pierwszy krok: on wysuwa do przodu najpierw lewą, potem prawą nogę, ona zaś cofa najpierw prawą, potem lewą nogę. To ustawienie tancerzy i ten pierwszy krok są punktem wyjścia do nauki kolejnych figur: salida, cruzada, calesita, boleo itd. Nauka tańca argentyńskiego wymaga średnio 20 godzin regularnych, intensywnych ćwiczeń, dlatego tyle właśnie trwa cały kurs. Więcej o kursie dowiecie się z k-polanski.com

Czy każdy może się nauczyć tańczyć tango?

Tango argentyńskie to taniec dla każdego, bo każdy może się go nauczyć, nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia nie tylko z tangiem, ale też z jakimkolwiek innym tańcem. Bez znaczenia jest Twoja koordynacja ruchowa, kondycja czy ekspresja. Możesz mieć dwie lewe nogi – profesjonalny instruktor poradzi sobie z takim wyzwaniem. Z jego pomocą odkryjesz i rozwiniesz swój taneczny potencjał, a nawet zapałasz miłością do gorących, latynoamerykańskich rytmów.

Powiązane treści