22 listopada 2021

Jak prawidłowo strzyc brodę?

Brodacze! Dzisiejszy poradnik został stworzony właśnie z myślą o was! Wiemy, jak niekiedy problematyczna potrafi być stylizacja męskiego zarostu i właśnie dlatego postanowiliśmy wam to ułatwić. Zobaczcie sami, jak prawidłowo strzyc brodę oraz jakie akcesoria będą wam potrzebne!

Pielęgnacja i stylizacja brody w domu

Każdy brodacz staje w końcu przed wyzwaniem, jakim jest „ogarnięcie” swojej brody. Zbyt długa i nieujarzmiona może bowiem prezentować się dość nieestetycznie. Wówczas należy wziąć nożyczki czy trymer w dłoń i wykonać pierwszy ruch. Niestety nasi brodaci gentlemani nieustannie popełniają ten sam błąd… Co mamy na myśli? Otóż nawet najlepsze akcesoria do golenia nie zdadzą egzaminu, jeżeli nie wypielęgnujecie swojego zarostu, a także i cery. Stali klienci profesjonalnych barber shopów powinni coś o tym wiedzieć! Od czego zatem rozpocząć podcinanie brody?

Pielęgnacja skóry twarzy u mężczyzn

Pielęgnacja cery to absolutna konieczność! Zanim jeszcze przejdziecie do przycinania brody, należy oczyścić swoją skórę i dogłębnie ją odżywić. Z pomocą tutaj przyjdą profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn. Dobrze oczyszczoną skórę potraktujcie tonikiem do twarzy. Produkt tego typu przywróci skórze naturalne pH, a wam nie pozostanie nic innego, jak następnie nawilżyć cerę. Jaki krem do twarzy dla mężczyzn wybrać? Krem o żelowej formule wzbogaconej w szereg składników aktywnych sprawdzi się doskonale.

Gdy te kroki będziecie mieć już za sobą, dopieśćcie także… swoją brodę! Olejki do brody i balsamy do brody to jedne z tych kosmetyków, których nie może zabraknąć u prawdziwych brodaczy. Zmiękczą włoski, przywracając im dawno utracony blask i elastyczność.

Jak przygotować brodę do podcięcia?

Nie bez powodu wspominamy o tak ważnej kwestii, jaką jest pielęgnacja cery i zarostu. Włoski nie powinny być suche czy łamliwe! W innym razie istnieje spora szansa, iż osiągnięcie efekt daleki od pożądanego… Co zatem należy zrobić? Podcinanie brody warto rozpocząć od dokładnego wyczesania włosków i wymycia ich. Tym sposobem pozbędziecie się resztek obumarłego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń. Cały zabieg możecie śmiało wykonać pod prysznicem. Im dłużej wasza broda będzie miała kontakt z gorącą wodą, tym lepiej dla was. Po umyciu należy oczywiście ponownie ją wyczesać. Tym razem wykorzystajcie profesjonalny grzebień do męskiego zarostu, który nie uszkodzi struktury włosa.

Jak strzyc brodę krok po kroku?

Ten etap może wreszcie nastąpić! Do strzyżenia brody będą potrzebne akcesoria dla mężczyzn, w tym właśnie trymer do brody, ostre nożyczki lub elektryczna maszynka. Używanie pierwszych dwóch to strzał w dziesiątkę! Z użyciem trymera i nożyczek będziecie mogli uzyskać nietuzinkowy efekt. Jak to zrobić?

  • Profesjonalny trymer do brody powinien zostać wykorzystany jako pierwszy. Pozwoli nadać brodzie wymarzony kształt, wyrównać linię zarostu oraz pozbyć się odstających włosków. Jeżeli zatem wiecie, jaki kształt pragniecie osiągnąć – nie ma na co czekać! Możecie śmiało wyznaczyć linie pomocnicze i wybrać odpowiednią nakładkę. Wówczas wystarczy włączyć urządzenie… i wykonać pierwszy ruch. Używając trymera do brody, pamiętajcie o zapoznaniu się z zasadami strzyżenia brody. Trymer do brody należy przesuwać delikatnym ruchem ręki od dołu do góry. Czynność powtarzamy aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.
  • Kolejnym krokiem jest oczywiście ponowne rozczesanie brody i przygotowanie jej do dalszego strzyżenia. Nie pomijajcie go!
  • Nożyczki mogą pójść teraz w ruch! W tym wypadku zachowajcie szczególną ostrożność, gdyż wcale nie tak trudno o uzyskanie nieestetycznego looku. Z pomocą nożyczek przytnijcie problematyczne włoski i nadajcie brodzie oczekiwany kształt. Dobrze, aby włoski zostały delikatnie wycieniowane.

Po strzyżeniu brody – o czym pamiętać?

Broda przycięta… i co dalej? Należy dokładnie umyć brodę i pozostawić ją do samodzielnego wyschnięcia. Możecie wykorzystać do tego specjalny ręcznik do brody, który nie uszkodzi włosków. Tuż po zakończeniu całego zabiegu nie zapomnijcie również o zastosowaniu kremu do twarzy i olejku do brody. Produkty te odżywią cerę i włoski, wpływając jednocześnie na ich wygląd. Nic trudnego!

Treść promowana.

Powiązane treści