28 marca 2022

Jak zamienić przedmioty z metali szlachetnych na gotówkę ?

Jakie przedmioty przyjmuje skup metali szlachetnych ?

Do najczęściej spotykanych metali szlachetnych należą złoto i srebro. Występują pod różnymi postaciami i między innymi od tego zależy cena skupu. Największą wartość mają sztaby i monety inwestycyjne w nienaruszonym stanie, tak zwanym stanie menniczym. Nieco mniejszą cenę można uzyskać za biżuterię, a  najniższą za tak zwany złom. Ważna jest również próba – czyli zawartość czystego metalu szlachetnego w stopie. Do mniej popularnych metali szlachetnych należą platyna i pallad, które również przyjmowane są przez profesjonalne skupy. Oprócz biżuterii złoto można znaleźć w takich przedmiotach jak medale, pamiątkowe plakiety, złote wieczne pióra i długopisy, zegarki, a nawet oprawki do okularów. Śladowe ilości metali szlachetnych znajdują się również w podzespołach elektronicznych, ale ich odzyskiwanie nie jest proste – mogą to robić wyłącznie licencjonowane firmy.

Kto prowadzi skup metali szlachetnych w Warszawie ?

Artar.com.pl prowadzi skup wszystkich metali szlachetnych pod różnymi postaciami. Firma ta jest dostawcą surowca zarówno dla producentów biżuterii jak i dla mennic wybijających sztaby i monety. Każdy przedmiot dostarczony do skupu zostaje wyceniony. Jeżeli nie posiada wybitej próby specjaliści badają go nieinwazyjną metodą spektrometrii rentgenowskiej. Na życzenie klienta może również zostać wybita próba przez Urząd Probierczy. Tego typu usługi wiążą się z dodatkowymi kosztami, które wpłyną na wartość transakcji. Po złożeniu niezobowiązującej oferty cenowej klient może podpisać umowę. Skup metali szlachetnych prowadzony przez artar.com.pl na miejscu wypłaca gotówkę, a wszystkie transakcje objęte są tajemnicą handlowa.

Czy metale szlachetne to dobra inwestycja ?

Aktualne ceny skupu metali szlachetnych zależą od kilku czynników. Pierwszy i najważniejszy to notowania na światowych giełdach. Ponieważ ceny podawane są w dolarach amerykańskich na cenę w skupie ma również kurs złotówki w stosunku do amerykańskiej waluty. Sprzedając przedmioty lub złom metali szlachetnych trzeba się również liczyć z marżą kupującego. Metale szlachetne są inwestycją stabilną i typowo długoterminową. Na pewno nie jest to sposób na błyskawiczne wzbogacenie się, ale na pewną lokatę kapitału, która okazuje się szczególnie cenna w sytuacjach kryzysowych. Kolejna zaleta to łatwa i natychmiastowa wymiana na gotówkę, często przedmiotów praktycznie nie wykorzystywanych. Wydobycie metali szlachetnych na świecie systematycznie spada, a popyt wcale nie maleje. Dzięki temu jest to pewna i bezpieczna inwestycja.

Nasz partner radzi.

Powiązane treści