20 lutego 2024

Pracujesz w trudnych warunkach? Zadbaj odpowiednio o swoje blond włosy i skórę

Prawdziwy facet rozjaśniania się nie boi. W końcu włosy blond obecnie są modne, co można zauważyć na głowach wielu znanych sportowców. Niezależnie czy Twoje blond włosy są rozjaśniane, czy naturalne, to mają w sobie niewiele pigmentu, czyli melaniny, a w związku z tym są bardziej narażone na uszkodzenia, wypadanie czy zanieczyszczenia. Dziś podpowiemy, jak powinieneś zadbać o włosy blond i skórę, gdy pracujesz w trudnych warunkach.

Jak zadbać o włosy blond, by nie były narażone na przesuszenie, puszenie się i uszkodzenia?

Jeżeli pracujesz w wysokiej temperaturze czy przy sporej wilgotności, to Twoje włosy narażone są na przesuszenie i puszenie się. Do tego, gdy musisz nosić ochronne nakrycie głowy typu kask, to również nie pomaga ich kondycji. Wprawdzie są mniej narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne, ale jednocześnie bardziej podatne na uszkodzenia i wypadanie, także spowodowane nieodpowiednią wentylacją. Oczywiście jeśli to możliwe, to trzeba zadbać o ochronę głowy z odpowiednią perforacją. Warto jednak przede wszystkim zadbać o włosy, by były mocniejsze i bardziej odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. O blond włosy możesz zadbać dobierając choćby produkty zapobiegające gromadzeniu się metali ciężkich w łuskach włosów. Ważna jest też ochrona przed wysoką temperaturą i promieniowaniem UV, a jednocześnie odpowiednie nawilżenie włosów. Jeśli szukasz odżywki, która spełni wszystkie te potrzeby Twoich blond włosów, to na pewno sprawdzi się woda lamelarna. Na pewno, zwłaszcza gdy Twoje włosy są rozjaśniane nie sprawdzą się produkty typu 3w1, czyli żele pod prysznic, które jednocześnie służą jako szampony z odżywką. Musisz sięgnąć po produkty, które spełniają potrzeby Twoich włosów. Jeżeli chcesz zapobiec puszeniu się włosów, to przed założeniem kasku możesz spryskać je lakierem. W ten sposób nie będą się puszyć. Pamiętaj, by nigdy nie wychodzić z mokrymi włosami, gdyż przyciągają promieniowanie UV niczym soczewka, a to powoduje ich degradację i nadmierne wypadanie. Nie stosuj również zbyt gorącego nawiewu powietrza podczas suszenia, bo to również powoduje osłabienie Twoich włosów. Jeżeli masz problem z łupieżem, to oczywiście sięgnij po szampon przeciwłupieżowy. Stosuj go także po wyleczeniu raz w tygodniu. Dzięki temu jest szansa, że problem nie będzie nawracał. Pamiętaj o regularnych wizytach u fryzjera i podcinaniu końcówek włosów. Dzięki temu włosy nie będą się rozdwajać i będą mocniejsze.

Codzienna rutyna pielęgnacyjna dla Twojej skóry – zadbaj o odpowiednią ochronę, gdy pracujesz w trudnych warunkach

Jeżeli pracujesz w trudnych warunkach, np. w fabryce, kopalni, czy na budowie, to musisz zadbać nie tylko o swoje włosy, ale również skórę. Ważne jest przede wszystkim zabezpieczenie jej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi czy drażniącymi substancjami. Rozpocznij dzień od oczyszczania skóry i wybierz produkt odpowiedni do Twojego rodzaju skóry. Następnie możesz przystąpić do zmiękczenia zarostu i jego usunięcia. Pamiętaj, by rozgrzać wcześniej skórę i pozostawić kosmetyk na dłużej, by włoski stały się miększe. Gol się z włosem, aby uniknąć podrażnień albo wybierz golarkę elektryczną, którą można używać na mokro. Następnie sięgnij po odpowiedni krem dopasowany do potrzeb skóry. Powinien zawierać przede wszystkim filtr ochronny UV, ale i składniki dobrze nawilżające skórę takie jak kwas hialuronowy, ceramidy i peptydy. Dzięki temu Twoja skóra będzie lepiej chroniona przed szkodliwymi warunkami. Więcej na temat pielęgnacji skóry, można dowiedzieć się na stronie: https://ohmyface.pl/.

Artykuł sponsorowany.

Powiązane treści