25 lipca 2023

Serum z witaminą C na twarz – jakie daje efekty?

Kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy muszą być dobrze dobrane do typu posiadanej cery oraz to ważne, aby zawierały odpowiednie składniki aktywne. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się serum z witaminą C. Kosmetyk jest sprzedawany w charakterystycznych fiolkach wykonanych z ciemnego szkła, ponieważ witamina C nie lubi światła. Kiedy warto sięgnąć po produkty bogate w ten składnik i jakich efektów można się spodziewać?

Witamina C w kosmetykach — sposób na młodą skórę

Witamina C jest nazywana witaminą młodości nie bez powodu. Ta substancja rozpuszcza się w wodzie, uczestniczy w wielu procesach metabolicznych ludzkiego organizmu i jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Witamina C występuje najczęściej w formie kwasu askorbinowego. Jednak ta postać wykazuje małą stabilność i dużą wrażliwość na światło, dlatego w kosmetykach stosuje się inne formy witaminy C. Są to przede wszystkim:

 • etylowy kwas askorbinowy,
 • sól magnezowa fosforanu askorbylu,
 • kwas tetraizopalmitoilo-askorbinowy,
 • sól sodowa fosforanu askorbylu,
 • kwas L-askorbinowy 2-Glukozyd.

Producenci kosmetyków muszą też zadbać o dobrą przyswajalność witaminy C. Aby uzyskać zadowalający efekt, kosmetyk powinien mieć odpowiednie pH oraz zawierać substancje lipofilowe takie jak na przykład witamina E.

Serum z witaminą C na twarz — jakich efektów można się spodziewać?

Skuteczne serum z witaminą C powinno zawierać wysokie stężenie tego związku na poziomie około 10-15%. Taki kosmetyk ma przyjemną, lekką konsystencję, dzięki czemu jest łatwy do rozprowadzenia i doskonale się wchłania. Witamina C w takiej postaci ma wiele cennych właściwości. Stosując serum z witaminą C, możesz się spodziewać następujących efektów:

 • wygładzenie zmarszczek,
 • poprawa jędrności skóry,
 • przyspieszenie procesu gojenia ran,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • łagodzenie stanów zapalnych,
 • poprawa kolorytu skóry,
 • nadanie twarzy świeżego wyglądu.

Kosmetyki z witaminą C to sprawdzony sposób na zahamowanie procesów starzenia się skóry. Ta substancja pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, co z kolei wpływa na zwiększenie elastyczności i jędrności naskórka. Witamina C jest również znana ze swoich właściwości antyoksydacyjnych, dzięki którym umożliwia zachowanie zdrowego i młodego wyglądu niezależnie od typu posiadanej cery.

Serum z witaminą C — dla kogo?

Serum z witaminą C jest szczególnie polecane paniom ze skórą dojrzałą oraz osobom, których cera jest ziemista, szara i wygląda na zmęczoną. Jeśli niedawno przebyłaś poważną infekcję lub długo przebywałaś w klimatyzowanym pomieszczeniu, to kosmetyk z witaminą C szybko przywróci Twojej skórze naturalny blask i sprawi, że znowu będzie jasna i rozpromieniona. Serum z witaminą C bardzo pomaga również w pielęgnacji cery naczyniowej, ponieważ wyrównuje koloryt skóry i delikatnie rozjaśnia przebarwienia. Będzie to także dobre rozwiązanie dla kobiet, które prowadzą bardzo intensywny i stresujący tryb życia, przez co ich skóra jest bardziej podatna na powstawanie zmarszczek.

Serum z witaminą C daje szybkie i widoczne efekty w postaci wyraźnie odmłodzonej skóry. Takie kosmetyki mogą z powodzeniem stosować panie po 25. roku życia. Wspomniany produkt jest dostępny w wygodnym opakowaniu z aplikatorem, a sama aplikacja jest wyjątkowo prosta i intuicyjna.

Materiał promowany.

Powiązane treści