28 lutego 2023

5 kobiecych cech, które onieśmielają mężczyzn – sprawdź, za co kochamy kobiety!

Niezależnie od wyznawanych poglądów biologia mówi jedno: różnimy się od siebie. Feminizm zakłada równość ludzi w zakresie tego, jakie prawa im przysługują. Oczywiście jest to słuszna teoria. Jednak część osób stara się ją obalić wskazując na różnicę między cechami fizycznymi oraz zachowaniem charakterystycznym dla kobiet i mężczyzn. Te odmienności pomiędzy płciami są nie do podważenia. Do tego czasami cechy kobiecego wyglądu, czy ich charakter mogą onieśmielać mężczyzn. Jak podejść do tych różnic, aby budziły podziw, zamiast wywoływać niepotrzebny stres?

Co to znaczy kobiecość?

Współcześnie obowiązujące dawniej i jednoznaczne dla wszystkich definicje ulegają ciągłym przeobrażeniom. Dlatego nie jest łatwo zdefiniować jaka powinna być kobieta. Jednak mimo dążenia do indywidualizacji i akceptacji tego, że nie tylko cechy fizyczne świadczą o płci można przyjąć, że są pewne atrybuty, które są charakterystyczne dla większość pań.

Kobiecość to zbiór cech, zachowań, wartości i cech fizycznych, które są tradycyjnie kojarzone z kobietami lub za takie uważane. Zbiór ten może różnić się w zależności od kultury. Za typowe cechy kobiecego charakteru uważana jest wrażliwość, delikatność, empatia, cierpliwość, dbałość o relacje, intuicja, subtelność, elegancja. Oczywiście w zależności od temperamentu oraz środowiska, w jakim obraca się dana kobieta atrybuty te mogą się znacznie od siebie różnić. Do tego cechy charakteru dziewczyny zmieniają się przez całe życie pod wpływem różnych doświadczeń i osób, w którymi na co dzień przebywa.

Pozostaje jeszcze wygląd fizyczny. Piersi, zaokrąglone biodra, miękka skóra to zdecydowanie kobiece atrybuty. Niezależnie od tego, jaki styl ma dana dziewczyna, najczęściej na pierwszy rzut oka można przypisać ją do określonej płci.

Co onieśmiela facetów? Jakie kobiece cechy są dla nich wyzwaniem?

Żartobliwie można powiedzieć, że kobiety to dla czasami dla panów obcy gatunek. Mimo że od najmłodszych lat stykają się w rodzinach i szkołach z płcią przeciwną, to czasami w relacjach damsko-męskich czują się nieco przytłoczeni. Co onieśmiela facetów? Z pewnością jest to kobieca uczuciowość i bogate życie wewnętrzne. Panowie wolą konkret i działanie, zamiast dyskusji i rozmyślań. Jak zatem poradzić sobie z tą kobiecą cechą? Zwyczajnie ją zaakceptować. Połączenie męskich, precyzyjnych pytań i zdolność do szukania rozwiązań mogą pomóc zachować zdrową równowagę.

Dobrze jest też zwyczajnie zaakceptować tę różnorodność i czerpać z niej, jako z ciekawego, życiowego doświadczenia. W końcu, za co kochamy kobiety? Przede wszystkim za to, że wprowadzają do życia równowagę.

Czy kobieca fizyczność może onieśmielać mężczyzn?

Zetknięcie z kobiecym ciałem jest dla młodych chłopaków wielkim wydarzeniem. Nawet jeśli na co dzień cechuje ich duża pewność siebie, to przy pierwszych kontaktach fizycznych ze swoją dziewczyną mogą czuć się nieco zagubieni. Część dziewczyn silnie reaguje na każdy dotyk, a męskie dłonie nie potrafią dostosować się do tego rytmu.

Jak nie dać się onieśmielić? Przede wszystkim dać sobie czas i poznawać się pomału. To pozwoli obserwować reakcje drugiej strony oraz przyzwyczaić się do wzajemnej bliskości. Krokiem, który często wiąże się ze sporym stresem jest też seks oralny. Żeby czerpać z niego przyjemność, dobrze jest znać już swoje ciała i wiedzieć, kiedy można pozwolić sobie na więcej. Zawsze sprawdza się też szczera rozmowa o wzajemnych oczekiwaniach. Jasne przedstawienie sytuacji jest dużo lepsze niż jakiekolwiek domysły.

Jak radzić sobie z niepewnością w relacjach damsko-męskich?

Odczuwanie pewnego stopnia zdenerwowania lub niepewności w obecności kobiety jest naturalne, zwłaszcza jeśli jest to osoba, która Cię interesuje lub taka, której chcesz zaimponować. Pracuj nad swoją pewnością siebie i zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby poczuć się komfortowo w swojej skórze. Wykazując pewność siebie, zyskasz szacunek i podziw kobiety. Nie próbuj być kimś innym niż sobą. Kobiety doceniają szczerość i autentyczność. Pokaż swoją prawdziwą osobowość i zainteresowania, a jeśli macie wspólne tematy, to będzie łatwiej rozmawiać.

Powiązane treści