29 kwietnia 2021

Co każdy facet powinien posiadać w podróżnej kosmetyczce, czyli zawartość torby męskiej bez tajemnic

Jedną z popularniejszych męskich toreb jest weekendówka, bo świetnie sprawdza się właśnie na kilkudniowy wyjazd. Choć nie jest bardzo duża, to może zmieścić wszystko, co będzie potrzebne w podróży, w tym męską kosmetyczkę. Musi być ona odpowiednio wyposażona, choć często nie musisz zabierać ze sobą wszystkiego. Co zatem jest niezbędne? Poznaj nasze rady, co każdy facet powinien mieć w podróżnej kosmetyczce.

Chusteczki odświeżające i dezynfekcyjne

Zaczniemy od czegoś oczywistego i nieoczywistego zarazem, bo przecież w ostatnim czasie środki dezynfekcyjne stały się bardzo popularne. Zatem w męskiej podróżnej kosmetyczce nie może ich zabraknąć. Najlepiej jeśli mają one formę atomizera, ewentualnie żelu w tubce. Można oczywiście postawić na chusteczki odświeżające i zarazem antybakteryjne. Nie zawsze korzystając z toalety masz możliwość umycia rąk, czasem chcesz je odświeżyć przed jedzeniem lub kończąc spożywany w pośpiechu posiłek w samochodzie czy innym środku transportu. Nie musisz zatem za każdym razem szukać łazienki, by umyć ręce.

Kosmetyki, które niwelują przykry zapach nie tylko pod pachami

Podróż wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi w jednej pozycji, a jeśli dochodzi do tego jeszcze wyższa temperatura, to wiele osób zaczyna się intensywnie pocić. Zatem na podróż koniecznie trzeba wziąć ze sobą antyperspirant, może być ekologiczny na bazie ałunu, choć musisz pamiętać, że wtedy ma dość specyficzny zapach. Niemniej jednak możesz go zniwelować poprzez perfumy, których używasz. Niestety w podróży cierpią też nogi. Wprawdzie nie chodzisz w szpilkach jak kobieta i masz mniejsze prawdopodobieństwo obtarcia naskórka, ze względu na grubszą skórę, ale ten fakt wpływa też na większą potliwość, także stóp. Zatem warto do kosmetyczki podróżnej włożyć również krem lub zasypkę do stóp.

Akcesoria do pielęgnacji brody

Jeśli jesteś z tych mężczyzn, którym broda rośnie bardzo szybko, a nie chcesz brać ze sobą wszystkich specyfików do golenia, to możesz w końcu postawić na modny i wygodny kilkudniowy zarost. Jednak w takiej sytuacji potrzebne Ci będą kosmetyki i akcesoria do brody. Oczywiście będą Ci niezbędne jeśli już masz dość długą, kilkucentymetrową brodę. W pierwszym przypadku postaw na kartacz do brody, który rozczesze krótką, suchą brodę. Dla brodaczy niezbędny będzie grzebień do brody. Jednak nie może być to model byle jaki. Najlepiej, jeśli postawisz na model wykonany z drewna egzotycznego, choć sprawdzi się również to rodzime, twarde i niepodatne na uszkodzenia. Fajny grzebień do brody ma odpowiedni rozstaw zębów, który nie jest ani za rzadki ani za gęsty. W związku z tym przy czesaniu włosy nie są nadmiernie ciągnięte, a jednocześnie grzebień zapewnia gładkie rozczesywanie, bez pozostawiania kołtunów.

Kosmetyki do brody

Choć będąc przyszłym lub aktualnym beardmenem nie musisz zabierać ze sobą maszynki do golenia, to jednak przecież brodę w niektórych miejscach trzeba utrzymywać w ryzach, dlatego w kosmetyczce powinno znaleźć się miejsce na trymer do brody. Ponadto weź ze sobą zestaw podstawowych kosmetyków. Mydło do brody, a także olejek do brody na krótki wyjazd będą wystarczające. Zajmą mniej miejsca niż szampon, odżywka i balsam do brody. Pamiętaj, by wybierać kosmetyki do brody, które mają jak najbardziej naturalny skład bez sztucznych dodatków, barwników, oleju parafinowego, SLS, czy parabenów.

Czego nie trzeba ze sobą zabierać?

Pytanie jest uzasadnione, bo wybierając się do hotelu o dobrym standardzie, często nie musisz brać ze sobą żeli pod prysznic, a nawet szamponów do włosów, czy przede wszystkim suszarki, która zajmuje sporo miejsca, bo te elementy masz w standardzie. Wśród wyposażenia łazienki hotelowej może być także pasta do zębów i szczoteczka oczywiście nowe dla każdego gościa. Tak jest w hotelach o wyższym standardzie, dlatego warto zweryfikować przed wyjazdem, co można zastać na miejscu, by niepotrzebnie nie obciążać swojej męskiej kosmetyczki.

Kwestie kosmetyczki mamy już omówioną, a w weekendówce znajdą się oczywiście także ubrania. Może być to koszula na zmianę i bardziej casualowe spodnie i t-shirt oraz bielizna. Na krótki wyjazd naprawdę nie potrzeba wiele.

Treść promocyjna.

Powiązane treści