9 listopada 2020

Czy catering dietetyczny jest zdrowy?

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług firm cateringowych. Nic dziwnego! To oszczędność czasu i niesamowita wygoda, ponieważ nie dość, że nie tracimy czasu na gotowanie, to poręczne pudełka można zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Ceny dostarczanych pod drzwi posiłków z roku na rok także są coraz niższe. Jednak to nie jedyne zalety cateringu dietetycznego. Przede wszystkim ułatwia on żywienie w zdrowy, w pełni dostosowany do Twoich potrzeb sposób. Przekonaj się, czy smacznie może oznaczać również zdrowo.

Dieta ustalana z pomocą specjalisty

Dostępnych diet jest wiele, dlatego każdemu z pewnością uda dobrać się tę pasującą do jego celu, organizmu oraz po prostu preferencji smakowych. Przy ich zakupie można skorzystać z pomocy dietetyka – wówczas wybór odpowiedniej opcji staje się znacznie łatwiejszy i zyskujesz pewność, że otrzymasz pełnowartościową dietę dopasowaną do zapotrzebowania kalorycznego.

Ogromna zaleta cateringu dietetycznego to odpowiednio zbilansowane i dopasowane do danego organizmu posiłki. Założenie diety pudełkowej to zaspokojenie Twoich potrzeb żywieniowych w ciągu dnia. Właściwie dobrany catering nie tylko nie spowoduje powstania niedoborów, a jeśli one istnieją, pomoże je zredukować. To szczególne ważne w konkretnych dietach opierających się na wykluczeniu konkretnego składnika.

Catering dietetyczny a zdrowie osób wykluczających określone składniki

Odpowiednio skomponowana dieta pudełkowa jest w pełni bezpieczna i sprzyja zdrowiu. Wegetarianie oraz weganie otrzymują urozmaicone posiłki bez składników pochodzenia zwierzęcego. W jadłospisie znajdują się wówczas owoce, warzywa, rośliny strączkowe oraz zboża przygotowane w ciekawy, a przy tym smakowity sposób. Po catering warto sięgnąć także wtedy, kiedy zależy Ci na niskim indeksie glikemicznym, ponieważ chorujesz na cukrzycę, insulinoodporność bądź masz problemy z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. Wówczas zyskasz pewność, że otrzymasz bezpieczną dietę zgodną z Twoim stanem zdrowia. Odpowiednio skomponowany jadłospis nie doprowadzi do niedoborów nawet przy wykluczeniu konkretnych składników, ponieważ zastąpi je innymi, równie wartościowymi.

Zalety cateringu dietetycznego w redukcji masy ciała

Catering to zdrowa opcja dla osób chcących obniżyć swoją masę ciała. Dlaczego? Poza tym, że porcje mają precyzyjnie ustalone kalorie, można je łatwiej kontrolować. Prostsze staje się ustalenie godzin posiłków oraz uniknięcie podjadania. To również doskonała nauka planowania zdrowych posiłków w przyszłości. Dzięki nim wiesz, jak powinny wyglądać poprawnie skomponowane porcje i jesteś w stanie samodzielnie je planować.

O korzyściach zdrowotnych cateringu świadczą również składniki, z których powstają serwowane dania. Firmy stawiają na świeże produkty, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Są one starannie dobrane, dlatego nie tylko dobrze smakują, ale też mają pozytywny wpływ na zdrowie. Przykładowo catering dietetyczny od firmy PrimaFood zawiera aż 16 wyjątkowych składników, które przyczyniają się do utrzymania zdrowego odżywiania. Warto spróbować!

Artykuł gościnny.

Powiązane treści