27 września 2022

Czym jest i do czego służy klucz płasko oczkowy?

Kiedy wykorzystujemy klucze oczkowe i płaskie?

Kilka słów o kluczu oczkowym

Klucz oczkowy to jeden z najbardziej popularnych rodzajów kluczy. Charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i wygodą użytkowania, a dzięki większej powierzchni stycznej, ułatwia odkręcanie śrub i zmniejsza niebezpieczeństwo ich uszkodzenia.

Różnica miedzy kluczem płaskim a kluczem oczkowym

Klucz płaski, w odróżnieniu od klucza oczkowego, nie obejmuje całej powierzchni śruby, ale za to można go zastosować także w trudno dostępnych.

Podstawowe informacje o kluczach płasko oczkowych

Jak wygląda klucz płasko oczkowy?

Jeśli przypuszczasz, że klucz płasko oczkowy służy do czegoś, co jest połączeniem funkcjonalności kluczy oczkowych i płaskich, to trafiłeś w dziesiątkę! Taki klucz ma na jednym końcu klucz oczkowy, a na drugim – klucz płaski. W zależności od potrzeb możesz skorzystać z jednej lub drugiej końcówki klucza, najważniejsze jest to, że obie masz pod ręką.

Dlaczego warto wybierać klucze płasko oczkowe?

Od doświadczonych mechaników dowiesz się, że klucz płasko oczkowy:

1. Łączy w jednym przedmiocie funkcjonalność klucza oczkowego i płaskiego.

2. Ogranicza do minimum liczbę niezbędnych narzędzi.

3. Zmniejsza koszty zakupu narzędzi – zamiast dwóch zestawów kluczy kupujesz jeden.

Kto używa kluczy płasko oczkowych?

Na co dzień klucze płasko oczkowe służą do pracy:

– budowlańcom,

– mechanikom samochodowym,

– elektrykom,

– stolarzom,

– hydraulikom,

– monterom.

Jaki klucz płasko oczkowy wybrać?

Z jakiego materiału wykonane są najlepsze klucze płasko oczkowe?

Nie musisz znać się na materiałach. Zamiast tego zwróć uwagę na gwarancję! Producent klucza zwykle udziela na niego gwarancji. Doświadczenie uczy, że im dłuższy czas obowiązuje gwarancja, tym solidniejszy i trwalszy materiał wykorzystano do produkcji narzędzia.

Zestaw kluczy – wykorzystasz go w domu i w pracy

Jeśli nadal zastanawiasz się, jakie klucze płasko oczkowe wybrać, przemyśl zakup zestawu kluczy. Kupując od razu zestaw kluczy płasko oczkowych zwróć uwagę na:

– funkcjonalność etui, w którym znajdują się klucze,

– liczbę kluczy w zestawie,

– jakość kluczy,

– opinię o producencie kluczy.

Rozmiar kluczy płasko oczkowych

Zwykle klucze płasko oczkowe mają rozmiary od 6 do 32 mm. W największych zestawach można znaleźć klucze obejmujące wszystkie wartości w podanym przedziale, co daje aż 26 różnych rozmiarów kluczy! W mniejszych – znajdują się tylko niektóre. Jeśli zastanawiasz się jakie klucze płasko oczkowe wybrać, do najczęściej używanych należą klucze o wymiarach:

– 8 mm,

– 10 mm,

-13 mm,

– 17 mm,

– 19 mm.

Czy warto mieć klucze płasko oczkowe?

Oczywiście, że tak! Żaden mechanik samochodowy nie obejdzie się bez zestawu kluczy płasko oczkowych, a czasami klucze płasko oczkowe mogą służyć do naprawy czegoś w samochodzie także kierowcy. Jeśli przeprowadzasz drobne naprawy w domu lub jeździsz rowerem, także wykorzystasz dobrej jakości zestaw kluczy płasko oczkowych. Pomyśl jedynie, jak dużego zestawu kluczy potrzebujesz, z pewnością wykorzystasz je szybciej niż myślisz!

Powiązane treści