22 listopada 2021

Czym jest i kiedy stosować wodę po goleniu?

Dla sporej części mężczyzn stosowanie wody po goleniu jest istotną częścią porannej rutyny. Są jednak tacy, którzy zastanawiają się, czym woda po goleniu jest i dlaczego warto ją używać. Jeśli też masz takie wątpliwości, sprawdź najważniejsze informacje o tym kosmetyku.

Czym jest woda po goleniu?

Termin „woda po goleniu” obejmuje szeroką gamę produktów, które nakłada się na skórę, jak można się spodziewać, po goleniu. Produkty te występują w tradycyjnej, płynnej postaci i tworzone są na bazie alkoholu. Woda po goleniu jest produktem często mylonym z wodą kolońską. Warto jednak pamiętać, że o ile każda woda po goleniu z tagomago.pl/collections/perfumy-perfumy-meskie-wody-po-goleniu jest przeznaczona głównie do dezynfekcji świeżo ogolonej skóry i zawiera niewielką ilość olejków eterycznych, zazwyczaj 1-3%. Tymczasem Eau de Cologne została zaprojektowana wyłącznie po to, aby roztaczać ładny zapach. Z tego też powodu zawiera wyższe stężenie – czasem nawet 7% – związków aromatycznych.

Jak działa woda po goleniu?

Wody po goleniu mają na celu zmniejszenie podrażnień, oparzeń po goleniu i uderzeń spowodowanych usunięciem zarostu. Robią to, oczyszczając pory z wszelkich bakterii, które mogły być obecne na skórze po goleniu, a następnie uszczelniają je, aby zapobiec przedostawaniu się dodatkowego brudu lub drobnoustrojów. Woda po goleniu pomaga również nawilżyć skórę po goleniu, a pachnące rodzaje wody po goleniu mogą roztaczać piękne wonie i podkreślać atrakcyjność każdego mężczyzny.

Ile utrzymuje się zapach wody po goleniu?

Zazwyczaj woda po goleniu utrzymuje się na skórze do trzech godzin. Po tym czasie zapach zaczyna zanikać. W dobrych drogeriach znaleźć można jednak wody, których wonie utrzymują się przez 5-7 godzin. Najpopularniejsze zapachy to te stworzone na bazie pieprzu, kardamonu, grejpfruta i innych cytrusów. Takie mieszanki są jednocześnie eleganckie i odświeżające. Wiele wód po goleniu zawiera też składniki pielęgnujące. Pamiętaj jednak, że jeśli twoja skóra jest wrażliwa i delikatna dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po balsam. Składniki tych najlepszych to m.in. masło shea, witamina E, ekstrakty roślinne, aloes, gliceryna, zielona herbata.

Czy warto używać wody po goleniu?

Woda po goleniu nie jest kosmetykiem niezbędnym w męskiej kosmetyczce. Musisz jednak pamiętać, że pomaga ona w pielęgnacji skóry, poprawia jej kondycje i podnosi pewność siebie oraz poczucie atrakcyjności. Warto więc zakupić ten kosmetyk i używać go regularnie – nie tylko po goleniu, ale zawsze, jeśli chce się nawilżyć i odświeżyć cerę.

Materiał partnera.

Powiązane treści