6 marca 2022

Jakie są metody korygowania wad wzroku?

Najpopularniejsze wady wzroku

Praktycznie połowa mieszkańców Europy zmaga się z wadami wzroku. Najczęściej występuje krótkowzroczność, następnie astygmatyzm i dalekowzroczność. Kolejnym problemem ze wzrokiem jest tak zwana dalekowzroczność starcza, która praktycznie dotyka wszystkich po 40-50 roku życia. Czy wzrok może się poprawić w wyniku noszenia soczewek lub okularów ?. Niestety są to bardzo rzadkie przypadki. Czasami po odpowiedniej korekcie wada wzroku może cofnąć się u dzieci, u dorosłego raczej nie ma takiej możliwości. Wzrok może się poprawić po zabiegu chirurgicznym, jednak nie wszyscy  decydują się na ten krok. Prawidłowe dobranie okularów lub soczewek jest jednak bardzo ważne – nie dopuszcza do powiększenia wady wzroku i zapewnia komfort widzenia tak ważny w życiu codziennym. W żadnym wypadku nie można korygować widzenia okularami lub soczewkami dobranymi na oko, z polecenia znajomych, kupionymi bez badania w drogerii, markecie czy sklepie internetowym.

Czy wzrok może się poprawić przy używaniu soczewek kontaktowych?

Sam wzrok niestety się nie poprawi, ale znacznie można poprawić komfort widzenia. Jeżeli poprzednie okulary nie były idealnie dobrane można odnieść wrażenie poprawy wzroku. Aby właściwie dobrać soczewki kontaktowe należy zacząć od badania u specjalisty. Na stronie mojepierwszesoczewki.pl można znaleźć najbliższego okulistę współpracującego z salonem optycznym. Dzięki temu przy okazji jednej wizyty moża zbadać wzrok i zaopatrzyć się w soczewki, a także nauczyć się ich zakładania, zdejmowania i utrzymywania właściwej higieny. Mojepierwszesoczewki.pl oferują szkła kontaktowe najwyższej jakości, o gwarantowanym bezpieczeństwie użytkowania. Pacjencji, którzy zdecydowali się na badania i zakup soczewek mogą zapisać się do klubu mojepierwszesoczewki.pl. Uczestnicy programu mają szansę zaopatrywać się w soczewki po promocyjnych cenach, a nawet testować je za darmo.

Okulary czy soczewki kontaktowe?

Na temat noszenia soczewek pokutuje wiele mitów. Większość z nich pochodzi sprzed dziesiątek lat, kiedy w użyciu byly tylko tak zwane twarde soczewki powodujące spory dyskomfort w noszeniu. Współczesne soczewki silikonowo-hydrożelowe są praktycznie nieodczuwalne w oku. Czy wzrok może się poprawić u dzieci przy noszeniu soczewek kontaktowych. Czasami u dzieci kilkuletnich wada wzroku się cofa. Nie ma żadnych przeszkód, aby dzieci używały soczewek zamiast okularów. Mniej więcej 7-letnie dziecko można nauczyć prawidłowego zakładania i utrzymywania w czystości soczewek. Dzieci niechętnie noszą okulary, czasami zapominają je założyć, a aktywność ruchowa sprzyja przeróżny wypadkom. Dlatego warto podjąć próbę zamiany okularów na soczewki kontaktowe odpowiedniej jakości.

Nasz partner radzi.

Powiązane treści