28 listopada 2023

Jan Błachowicz dostanie szansę na rewanż z Pereirą?

Alex Pereira podczas jednego z ostatnich UFC został mistrzem swojej kategorii wagowej po tym, jak pokonał wracającego po kontuzji Prochazkę. Przebiegu tego starcia nie omieszkał skomentować Jan Błachowicz, który ponownie nawoływał do rewanżu z Brazylijczykiem. Czy Cieszyński Książę dostanie wyczekiwaną walkę?

Najpierw Rakić!

Jan Błachowicz praktycznie od zakończenia pojedynku z Alexem Pereirą nie może pogodzić się z rozstrzygnięciem tamtego starcia. Polak zaliczył przegraną po decyzji sędziów, która jego zdaniem nie była zasłużona. Aktualnie Błachowicz plasuje się na czwartej pozycji w rankingu tej kategorii wagowej. Biorąc pod uwagę, że Brazylijczyk stał się nowym mistrzem, to raczej Hill czy Ankalajew, jako kolejni otrzymają szansę do walki o pas mistrzowski. Nie wiadomo również co organizacja UFC zrobić z Prochazką, który raczej potrzebuje trochę czasu, aby wrócić na szczyt.

Jan Błachowicz już 20 stycznia będzie miał do wykonania kolejne wymagające zadanie w swojej zawodowej karierze. Polak po raz drugi w życiu wyjdzie do oktagonu na starcie z Aleksandarem Rakićem. Pierwszy pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami zakończył się zwycięstwem reprezentanta Polski, jednak kluczowym wydarzeniem był tutaj uraz przeciwnika. Rakić tak naprawdę od czasu tamtej porażki ani razu nie wyszedł do oktagonu, więc jego dyspozycja może być zagadką. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że Jiri Prochazka bardzo słabo wypadł w swoim powrocie po rocznej przerwie. Czy u Rakića będzie podobnie? W tym momencie trudno to ocenić, ponieważ mowa o innych kontuzjach, jednak fakty są takie, że Rakić, podobnie jak Prochazka w typach na UFC jest faworytem najbliższego starcia. Fani reprezentanta Polski liczą, że Austriak skończy, jak były mistrz UFC i wróci z porażką na koncie.

Błachowicz w swoich dwóch ostatnich walkach dla UFC nie zaliczył wygranej. Na koncie reprezentanta Polski znajduje się remis w starciu z Ankalajewem, a także porażka z Pereirą. Ogólnie w ostatnim czasie można zauważyć spadek formy, który prezentuje Cieszyński Książę. Tak naprawdę z 4 ostatnich rywalizacji na jego koncie znalazło się tylko jedno zwycięstwo właśnie w starciu z najbliższym rywalem. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że o losach tamtego starcia w głównej mierze rozstrzygnęła kontuzja Rakića.

jan-blachowicz-statystyki

Jan Błachowicz – statystyki:

  • Polak do tej pory stoczył 40 zawodowych starć.
  • Błachowicz wygrał 29 pojedynków w karierze.
  • Jan Błachowicz najczęściej w karierze wygrywał po decyzjach sędziów.
  • Polak ma serię 2 kolejnych starć bez wygranej na koncie.

Pereira na szczycie!

Jeszcze jakiś czas temu trudno było wyobrazić sobie sytuację, w której Alex Pereira staje się mistrzem federacji UFC. Jest to jeden z zawodników, który nie ma dużej liczby zawodowych walk, ale trzeba przyznać, że jeśli wychodzi do oktagonu, to pokazuje niesamowite umiejętności. Brazylijczyk do tej pory zanotował tylko jedną przegraną w najlepszej federacji sportów walki na świecie, a miała ona miejsce w starciu z Adesanyą. Pereira potrzebował jednak wiele czasu, aby powrócić na zwycięską ścieżkę i zrewanżował się temu przeciwnikowi.

Poatan ma obecnie na koncie 9 wygranych i 2 porażki. 7 razy triumfował przez KO/TKO, a dwukrotnie zwyciężał po decyzjach sędziów. Warto również zwrócić uwagę, że jeśli chodzi o bilans jego porażek, to dwukrotnie przegrywał przed czasem. Pierwsza przegrana miała miejsce w 2015 roku, a druga w kwietniu 2023 roku.

Pereira w tym momencie jest mistrzem UFC, więc będzie musiał bronić swojego pasa. Patrząc na aktualną sytuację w rankingu, można się spodziewać, że w kolejnym starciu zostanie on zestawiony z Jamahalem Hillem, który jest aktualnie kolejnym zawodnikiem w klasyfikacji. Obecnie Jan Błachowicz w tym zestawieniu plasuje się dopiero na czwartej pozycji, a dodatkowo ma przed sobą kolejną zaplanowaną walkę. Jeśli Polak marzy o rewanżu z reprezentantem Brazylii, a bez wątpienia tak jest, to przede wszystkim musi zwyciężyć w swoim kolejnym starciu, a także liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych walkach.

Typy UFC na jego kolejne walki znajdziesz na stronie Superbet.pl. Oferta u tego bukmachera jest dostępna na wszystkie gale UFC, które są zaplanowane w kalendarzu sportów walki.

alex-pereira-statystyki

Alex Pereira – statystyki:

  • Brazylijczyk wygrał ostatnią rywalizację pomiędzy tymi zawodnikami po niejednogłośnej decyzji.
  • Pereira ma na koncie 2 kolejne wygrane.
  • Brazylijczyk do tej pory wygrał 9 z 11 zawodowych walk.
  • Pereira najczęściej wygrywa przez nokaut lub techniczny nokaut – 7 razy.

Jak obstawiać typy na UFC z mma24?

Obstawianie typów na UFC w tej kategorii wagowej, nawet z pomocą mma24 nie jest łatwym zadaniem. Najlepiej widać to po tym, jak często zmieniali się mistrzowie w ostatnich latach. Na szczycie znajdował się już Jan Błachowicz, następnie Glover Teixeira, Jiri Prochazka, Jamahal Hill, a teraz Alex Pereira. W rankingu mogą zamieszać również Rakić czy Ankalajew, co pokazuje, jak wyrównany poziom jest w czołówce tej kategorii wagowej.

Jeśli chodzi o kolejne starcie z udziałem Jana Błachowicza, to wstępne kursy przygotowane przez zakłady bukmacherskie pokazują, że niestety faworytem jest jego przeciwnik. Z drugiej strony przed pierwszym pojedynkiem pomiędzy tymi zawodnikami przewidywania były praktycznie takie same. Nie trzeba nikomu przypominać, że ostatecznie walka zakończyła się zwycięstwem reprezentanta Polski. Błachowicz w swoim ostatnim pojedynku przegrał po niejednogłośnej decyzji sędziów z nowym mistrzem UFC. Polak będzie miał przewagę nad swoim kolejnym rywalem, jeśli chodzi o przygotowanie do walki. Rakić nie stoczył żadnego pojedynku od maja 2022 roku, gdy przegrał z Błachowiczem. Ogólnie więc nie wiadomo, w jakiej dyspozycji będzie reprezentant Austrii, a o tym, że powroty do oktagonu UFC bywają ciężkie po tak długiej przerwie przekonał się między innymi Prochazka w ostatnim starciu z Pereirą.

Jan Błachowicz dąży do rewanżu z Pereirą, ale jeśli nie uda mu się pokonać Rakića, to być może przegapi swoją szansę albo będzie musiał ustawić się w długiej kolejce.

Sprawdź najnowsze artykuły z kategorii sportu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Artykuł partnera. Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) – @Mati_N95

Powiązane treści