23 października 2023

Kosmetyki do włosów, po które warto sięgać niezależnie od ich typu

Każdy typ włosów wymaga odpowiedniej pielęgnacji dla dobrej kondycji zdrowotnej i pięknego, lśniącego wyglądu fryzury. Istnieją jednak pewne kosmetyki, po które warto sięgnąć niezależnie od typu włosów. Stanowią one pewnego rodzaju podstawę pielęgnacji. O jakich produktach mowa? Oto kilka propozycji – jeśli nie znasz którejś z nich, koniecznie uzupełnił swoje kosmetyczne zapasy.

Szampony wspierające równowagę skóry głowy

Czy wiesz, że rodzaj stosowanego szamponu powinno się dobierać przede wszystkim do skóry głowy, jej indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia i ewentualnych problemów? Bardzo częstym błędem jest dobór szamponu pod kątem rodzaju włosów. Choć w niektórych przypadkach ma to swoje uzasadnienie, tak jak na przykład przy wyborze szamponu chroniącego kolor włosów farbowanych, na co dzień warto wybierać produkt, którego głównym zadaniem będzie ochrona skóry głowy.

Różnego rodzaju problemy związane z kondycją skóry głowy takie jak łupież czy nadmierne swędzenie pojawiają się bardzo często. Jeśli dotyczą i Ciebie, wybierz profesjonalne kosmetyki do włosów i delikatne szampony, które łagodzą skórę głowy, odpowiednio ją nawilżają i wzmacniają.

Odżywki nawilżające

Odżywka to zaraz po szamponie drugi najczęściej wybierany kosmetyk do włosów. Warto wiedzieć, że zaleca się używanie go przy każdym myciu głowy, ponieważ nakładany wówczas na włosy szampon może je wysuszać. Jeśli ominiesz nałożenie tego produktu po umyciu włosów, będą one przesuszone, osłabione i bardziej łamliwe.

Na rynku można spotkać bardzo wiele różnego rodzaju odżywek. Niektóre z nich nie tylko nawilżają, ale także stylizują, wygładzają włosy, ułatwiają ich rozczesanie albo zapobiegają puszeniu się. Dobierz odpowiednią do własnego typu włosów, jednak pamiętaj – najważniejsze są składniki nawilżające.

Olejki i serum odżywcze do końcówek

Niezależnie od tego, czy masz grube i kręcone włosy, czy może prostą fryzurę o niewielkiej objętości, nie pomijaj odżywiania końcówek. To one są najbardziej narażone na przesuszenie, złamania czy rozdwajanie. Jeśli do tego dopuścisz, staną się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, trudno będzie je rozczesać, a przez łamliwość będziesz mieć wrażenie, że Twoje włosy przestały rosnąć.

Dostępnych jest bardzo wiele kosmetyków odżywczych, które zabezpieczają i nawilżają końcówki. Największą popularnością cieszą się olejki i serum, które wciera się w końcówki i pozostawia na nich bez spłukiwania.

Produkty chroniące włosy przed wysoką temperaturą

Stylizujesz włosy urządzeniami rozgrzewającymi się do wysokich temperatur? Mowa nie tylko o prostownicy czy lokówce, ale także suszarce do włosów. Przez działanie wysokich temperatur włosy stają się przesuszone i łamliwe. Zbyt częsta stylizacja w ten sposób może prowadzić nawet do ich trwałego uszkodzenia.

Żeby bezpiecznie stylizować albo suszyć włosy w wysokich temperaturach, nigdy nie zapominaj nałożyć na nie wcześniej produktu zapewniającego ochronę termiczną. Są to głównie spraye, mgiełki i olejki, które rozprowadza się po lekko wilgotnych lub suchych włosach. Chronią one włosy przed działaniem wysokich temperatur, nie wpływając na efekt stylizacji. Przy wyborze takiego kosmetyku, zwróć uwagę na oznaczenia zawarte na opakowaniu co do maksymalnej temperatury, w jakiej zachowują swoje właściwości.

Artykuł sponsorowany.

Powiązane treści