Wymarzony gabinet powinien zapewniać komfortowe warunki pracy, a także pełnić funkcje reprezentacyjne. Dobre oświetlenie stanowiska pracy sprawia, że poprawia się nasza koncentracja i wydajność. Dlatego urządzając gabinet oraz planując rozmieszczenie źródeł świata, musimy wziąć pod uwagę naszą wygodę. Nie możemy także pomijać kwestii estetyki wybranych lamp.
Oświetlenie główne
Tak jak każde inne wnętrze również nasz gabinet wymaga zamontowania oświetlenia ogólnego. W ten sposób zapewnimy równomierny dostęp światła w całym pomieszczeniu. Ze względu na jego przeznaczenie do gabinetu wybieramy światło o chłodnej barwie. Taka tonacja pobudza do działania i dodaje energii. Jeżeli chodzi o rodzaj oprawy oświetleniowej, dopasowujemy jej charakter do wystroju wnętrza. Lampa do gabinetu powinna mieć prosty lub klasyczny design. Rezygnujemy z lamp przytłaczających wnętrze wielkością lub zwracających uwagę fantazyjnym kształtem. Jeżeli przyjmujemy w biurze klientów, tego typu dekoracje mogłyby ich rozpraszać. Aby ułatwić sobie w pracę przy komputerze i przeglądanie dokumentów warto oprócz oświetlenia głównego zainstalować także dodatkowe źródła światła. Do wyboru mamy lampy podłogowe lub biurkowe.
Lampa podłogowa w przestronnym gabinecie
Lampy stojące przydadzą się w sytuacji, kiedy na biurko mamy za mało miejsca, by postawić na nich dodatkową lampkę. Ponadto niektórym osobom przeszkadza zbyt intensywne światło padające z bliskiej odległości. Lampa stojąca wyposażona w ruchome ramię może oświetlić blat biurka, nie rażąc nas w oczy. Gdzie postawić lampę podłogową? Jeżeli ma służyć efektywniejszej pracy najlepiej, aby stała z boku biurka. Natomiast w sytuacji, kiedy dysponujemy dużą przestrzenią, możemy rozważyć ustawienie jej w miejscu, w którym przyjmujemy klientów. Modne lampy podłogowe na podstawie typy trójnóg świetnie pasują do aranżacji kącika, w którym wypijemy kawę i odpoczniemy od pracy.
Oświetlenie małego biura
Pomimo że dostępne na rynku lampy stojące występują w różnych rozmiarach, nie zawsze uda się dobrać model, który zmieściłby się w niewielkim gabinecie. W tej sytuacji rolę światła zadaniowego przejmie lampka stołowa. Aby uniknąć oślepienia i zmęczenia oczu, rezygnujemy z modeli z przezroczystym kloszem lub wystającym źródłem światła. Lampa powinna znajdować się ponad poziomem oczu, a optymalny kąt padania światła wynosi 60-70 stopni. Warto wybrać taką lampkę biurkową, która ma możliwość regulacji tych parametrów. Oprócz funkcjonalności lampki równie ważny jest jej atrakcyjny wygląd. Będzie to jeden z bardziej rzucających się w oczy elementów wyposażenia naszego gabinetu. Dlatego jej stylistyka nie może odbiegać od reszty aranżacji.
Aby zapewnić optymalne oświetlenia biura, bierzemy pod uwagę nasze potrzeby i preferencje. Z kolei typ i rodzaj dodatkowego oświetlenia musimy dostosować do wielkości gabinetu. W tych większych sprawdzą się lampy podłogowe w mniejszych zaś praktyczne lampy stołowe. Bogaty wybór lamp gabinetowych oferuje sklep internetowy lampy24.net.
Artykuł reklamowy.