25 lipca 2022

Listwy przypodłogowe – co powinieneś o nich wiedzieć?

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju podłogę wybrałeś do swojego domu, ważnym elementem jej wykończenia są listwy przypodłogowe. Zwieńczą one trud remontu i dodadzą stylu każdemu wnętrzu.

Obecnie na rynku dostępne są listwy z różnych materiałów, w różnym kształcie, rozmiarze i kolorze. Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z mnogością produktów z tej kategorii.

Co powinieneś wiedzieć o listwach przypodłogowych?

Jeszcze kilka lat temu do wykończenia można było zakupić tylko listwy przypodłogowe plastikowe. Do podłogi, na której położone zostały panele podłogowe lub panele winylowe, nadal odpowiednie będą listwy przypodłogowe pcv, odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Można je dobrać w tym samym kolorze, co panele.

Dziś coraz większą popularnością cieszą się także listwy przypodłogowe mdf lub listwy drewniane, które pasują zarówno do paneli, jak i do gresu. Listwa drewniana wtopi się w tło podłóg drewnianych i będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Listwę drewnianą można też samodzielnie przemalować na dowolny kolor – sprawdzi się to w przypadku, gdy zechcesz wykonać gruntowny remont i zmianę koloru ścian, a listwy będziesz chciał pozostawić. Kolor listwy z drewna może być zmieniany wielokrotnie.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Szukając odpowiednich listew i nadążając za trendami popularnymi w stylach wykończeniowych, warto postawić na listwy w kolorze białym, które będą swego rodzaju opaską odcinającą podłogę od ściany, niezależnie od kolorów obu powierzchni. Jeśli stawiasz na prostotę i klasykę, być może zainteresuje Cię klasyczna biała listwa przypodłogowa. Znajdziesz je na stronie: https://4wall.pl/listwy-przypodlogowe/4002-1560-gladka-listwa-podlogowa-biala-md234-8cm.html#/18-rodzaj_listwy-matowa. Na uwagę zasługuje matowe wykończenie listew. Brak wymyślnych zdobień sprawi, że będą one zawsze na czasie i nie wyjdą z mody.

W poszukiwaniu bardziej ozdobnego elementów wykończenia podłogi warto postawić na listwy dekoracyjne o eleganckim wyglądzie:https://4wall.pl/listwy-przypodlogowe/4008-1577-biala-dekoracyjna-listwa-md356-11-cm.html#/18-rodzaj_listwy-matowa. Taka listwa to funkcjonalny i efektowny punkt wykończenia zarówno sypialni, jak i salonu.

Jak zamontować listwy przypodłogowe?

Właściwie dobrana listwa przypodłogowa zakryje wszelkie niedoskonałości w wykończeniu zarówno podłogi i ściany, a także schowa przewody biegnące przy ścianach. Listwy podłogowe doskonale zakamuflują szczeliny dylatacyjne. Montaż listew przypodłogowych różni się w zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane. Należy pamiętać o zmierzeniu powierzchni, jaka powinna zostać ukryta. Dobierz listwę do wysokości i szerokości miejsca u styku podłogi i ściany.

Jeśli ściana pomalowana jest do samej podłogi, a panele lub gres przycięte są równo przy ścianie, listwa może być wąska i krótka. W przypadku większych nierówności lepiej jest wybrać listwę wyższą i szerszą. Łatwy montaż powoduje, że możesz go wykonać samodzielnie już w kilka chwil. Wystarczy klej, jeśli wybrałeś listwy przypodłogowe drewniane lub mdf i wkrętarka, jeśli postawiłeś na listwy przypodłogowe poliuretanowe. Niektóre listwy zawierają w zestawie kołki szybkiego montażu, inne założysz na specjalne zatrzaski. Niektóre rodzaje listew zawierają wmontowane podświetlenie ledowe, które wymaga podpięcia do źródła prądu.

Odwiedź stronę https://4wall.pl/103_listwy-przypodlogowe i zapoznaj się z szerokim wyborem listew przypodłogowych najwyższej jakości, które podkreślą oryginalny i stylowy charakter wnętrza Twojego domu.

Materiał sponsorowany, przygotowany przez partnera serwisu

Powiązane treści