26 grudnia 2021

Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy?

Chcesz zainwestować w ekspres do kawy i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Myślisz o sprezentowaniu urządzenia do przygotowywania pobudzającego napoju swoim bliskim? Sprawdź, jakie istotne kwestie należy uwzględnić podczas wyboru idealnego ekspresu do kawy.

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Zanim przejdzie się do zakupu odpowiedniego ekspresu do kawy, należy dokładnie zapoznać się z szeroką ofertą, jaka jest dostępna na polskim rynku. Do wyboru ma się bowiem bardzo sporo urządzeń, a każde z nich różni się sposobem przyrządzania kawy, a także jej uzyskiwanym smakiem. Niektóre z ekspresów mogą posiadać dodatkowe urozmaicenia takie, jak spieniacz do mleka czy młynek do ziaren. Ekspres do kawy powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji przyszłego właściciela. Do wyboru posiada się urządzenia takie, jak:

  • ekspresy ciśnieniowe kolbowe,
  • ekspresy ciśnieniowe automatyczne,
  • ekspresy do kawy na kapsułki,
  • ekspresy przelewowe.

Urządzenia można również podzielić ze względu na sposób ich montażu. Najczęściej wybiera się sprzęt wolnostojący, który działa na zasadzie podłączenia do prądu. Istnieją również tzw. ekspresy do zabudowy, które są montowane bezpośrednio w blaty kuchenne czy szafki.

Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy?

Decydując się na zakup ekspresu do kawy dla siebie bądź bliskiej osoby, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii mających wpływ na wygodę korzystania ze sprzętu oraz smak uzyskiwanego napoju. Niemałe znaczenie powinny mieć również kwestie estetyczne urządzenia, dzięki którym staje się ono nie tylko narzędziem do przygotowywania kawy, ale również świetnym elementem dekoracyjnym.

Smak kawy

Priorytetem podczas przygotowywania kawy jest jej powstały smak. Niektóre osoby preferują mocne napoje, które od razu stawiają na nogi, inne natomiast stawiają na łagodne i delikatne. Na to, jak smakuje napój, ma wpływ przede wszystkim rodzaj wykorzystywanych ziaren. Niemałe znaczenie ma również sam ekspres używany do parzenia. Ekspres ciśnieniowy kolbowy umożliwia wykorzystanie takiej ilości zmielonych ziaren kawy, jaką się preferuje, dzięki czemu możliwa jest regulacja smaku powstałego napoju. W przypadku korzystania z kapsułek do ekspresów kapsułkowych smak jest uzależniony od producenta.

Sposób parzenia

Wśród miłośników kawy znajdują się osoby, które nie tylko kochają jej smak, ale również sam rytuał parzenia. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się ekspresy manualne, które umożliwiają regulowanie długości parzenia i decydowanie o ilości zaparzanej mieszanki. Świetnie nadają się również ekspresy przelewowe, które uważane są za najbardziej tradycyjne urządzenia. Sposób przygotowywania kawy z ich pomocą przynosi wiele satysfakcji, a dodatkowo prowadzi do rozproszenia zapachu kawy po całym mieszkaniu, co doceniają fani tego napoju. Ekspresy do kawy działające na zasadzie kapsułek sprawdzą się natomiast dla osób, które cenią sobie szybki czas przygotowywania napoju.

Wzór

Drugorzędną, jednak równie ważną kwestią, jest wybór odpowiedniego designu urządzenia. Jego wygląd powinien być jak najbardziej estetyczny. Na to, czy sprzęt prezentuje się profesjonalnie, wpływ ma przede wszystkim odpowiedni sposób jego wykonania oraz niebanalny design. Producentów łączących obie te rzeczy można znaleźć w sklepie internetowym Cafe Silesia. Wybierając ekspres do kawy, należy zwrócić uwagę na jego kolor. Dobrze, jeśli sprzęt będzie pasował do pozostałych elementów znajdujących się w pomieszczeniu.

Dodatkowe funkcje

Wybierając ekspres do kawy, warto zastanowić się nad tym, jakie dodatkowe funkcje powinien on posiadać. Producenci bardzo często dołączają do sprzętu opcje takie, jak:

  • możliwość spieniania mleka,
  • wbudowany młynek do mielenia kawy,
  • opcja sterowania urządzeniem z poziomu aplikacji mobilnej,
  • umożliwienie przygotowania nie tylko kawy, ale również gorącej czekolady.

Wybór ekspresu do kawy nie należy do łatwych decyzji. W razie posiadania jakichkolwiek wątpliwości warto zapytać o radę ekspertów, mających odpowiednią wiedzę i doświadczenie. W wymienionym w poprzednim akapicie sklepie można skorzystać z profesjonalnego doradztwa, dzięki któremu wybierze się idealny sprzęt dla siebie bądź bliskiej osoby.

Materiał partnera.

Powiązane treści