12 grudnia 2020

Prezent dla rowerzysty na święta

W gronie rodzinnym czy wśród znajomych często mamy wielu hobbystów. Są nimi także rowerzyści. W nawale możliwości ciężko wybrać dobry prezent dla rowerzysty. Sprawdź zatem co przyda się każdemu rowerzyście, a obdarowany będzie chętnie z tego korzystał.

Prezent dla rowerzysty – podróż

W czasie jazdy przydają się różne gadżety. Warto aby zadbać o dostosowanie ich do typu podróży jakie odbywa rowerzysta. W tym wypadku dobry prezent dla rowerzysty to:

  • Prędkościomierz – choć pozornie może się wydawać, że aplikacje monitorujące trasę wypierają te urządzenia, jest to nic bardziej mylnego. Rowerzyści, którzy jeżdżą w celu osiągnięcia konkretnych wyników potrzebują rzetelnego pomiaru. Nowoczesne prędkościomierze nie tylko dostarczają precyzyjnych informacji, ale także nie muszą być pospinane kablami. Sprawdź bezprzewodowe prędkościomierze.
  • Dobre oświetlenie – to nie tylko praktyczny, ale również uniwersalny prezent dla rowerzysty. Wybierając się na dłuższą przejażdżkę nie raz może go zastać sytuacja gdzie znacząco się ściemni i dla swojego bezpieczeństwa będzie potrzebował doświetlić drogę. Dobrej jakości światła rowerowe sprawiają, że każdy element powierzchni po której się porusza, będzie dla niego widoczna.
  • Uchwyt na telefon – jest to jeden z bardzo przydatnych gadżetów, które na pewno doceni rowerzysta. Muzyka, nawigacja, odbieranie połączeń bez konieczności odrywania się od jazdy, to nie tylko wygoda, ale także zwiększenie bezpieczeństwa jego samego i innych użytkowników ścieżki rowerowej czy jezdni.

Prezent dla rowerzysty – odpoczynek

Na czas przerwy w jeździe warto wyposażyć rowerzystę w:

  • Małą pompkę do kół – niejednokrotnie rowerzysta w trakcie jazdy zauważa, że ciśnienie w kołach jest za niskie. Na szczęście miniaturyzacja tych urządzeń pozwala na wożenie ich ze sobą, bez zwiększania balastu i niewygody. Wiele z nich posiada dedykowane uchwyty do ramy, co nie zmusza nas do upychania ich po plecakach czy torbach.
  • Zestaw naprawczy – jest to prezent dla rowerzysty, który na pewno może przydać się nawet przy drobnych naprawach czy poprawkach ustawień roweru w trakcie jazdy, jak np. ustawienie siodełka, które nie ma regulacji opartej na zaciskach.
  • Bidon – niezależnie od tego jak daleko będzie jechał, na pewno w pewnym momencie będzie potrzebował napić się wody lub przygotowanego napoju. Tani bidony często zaczynają po pewnym czasie przeciekać. Jakość materiału i konstrukcja ma również znaczenie, ponieważ wpływa na to jak długo napój będzie zawierał pierwotną temperaturę.

Decydując się na wybór prezentu dla rowerzysty pamiętaj: musi być dobrany pod styl jazdy i częstotliwość użytkowania roweru. Niektóre prezenty będą miały większą użyteczność, inne mniejszą dla różnych osób.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści