5 kwietnia 2023

Nakładka na penisa – członek nie do poznania

Nakładki na penisa są jednym z najpopularniejszych gadżetów erotycznych. To szeroka kategoria produktów, w których zawierają się pierścienie z wypustkami i wibratorkami, nakładki zmieniające wygląd penisa i dodające mu interesujących „walorów”. Dowiedz się, czym różnią się poszczególne rodzaje nakładek, kiedy warto je stosować i jak wybrać idealną nakładkę dla pary.

Po co stosuje się nakładki na penisa?

Nakładki na penisa urozmaicają życie erotyczne par: pomagają wyjść z rutyny, a także odkryć nowe doznania dla obojga partnerów. Chociaż oczywiście ich głównym przeznaczeniem jest granie głównej roli w stosunku seksualnym, można wykorzystywać je także do odgrywania ról i scen oraz różnorodnych zabaw erotycznych.

Podstawową zaletą stosowania nakładek na penisa jest przedłużenie czasu trwania stosunku seksualnego. Jeśli zatem mężczyzna ma problem z utrzymaniem erekcji oraz wczesnym finałem, nakładka może pomóc osiągać większą satysfakcję ze stosunku.

Należy jednak mieć świadomość, że nakładki pozwalają na uzyskanie takiego efektu przez zmniejszenie wrażliwości prącia na doznania fizyczne. Czy to poprzez pokrycie penisa materiałem przypominającym silikon czy też przez ucisk u nasady penisa.

W zależności od potrzeb, można sięgać po nakładki dodatkowo stymulujące partnerkę wibracjami (krążki wibracyjne zakładane na podstawę penisa), wypustkami (nakładki przypominające prezerwatywę, ale wyposażone w ciekawe pod względem faktury elementy). Co ważne: żadna nakładka na penisa nie jest metodą antykoncepcji czy barierą przeciwko drobnoustrojom przenoszonym drogą płciową i nie może być stosowana zamiast prezerwatywy.

Rodzaje nakładek na penisa: co warto wiedzieć?

Główne dwa rodzaje nakładek na penisa różnią się sposobem zakładania. Pierwsze wyglądają jak sztywna lub półsztywna tuba, którą zakłada się na penisa w trakcie erekcji. Posiadają one zapięcie, które uniemożliwia przesuwanie się gadżetu w trakcie stosunku. Inne nakładki przypominają kondom i służą głównie do zwiększenia doznań partnerki. Partnerzy mogą czuć, że ich wrażenia są znacznie „uboższe”, jednak jeśli celem jest najpierw zaspokojenie partnerki i wydłużenie stosunku, to bardzo dobry sposób.

Niektórzy zaliczają do nakładek na penisa również pierścienie (tzw. cockringi), które obejmują prącie u nasady lub pozwalają nawet objąć jądra. Czasem posiadają także dodatkowy silniczek, który może stymulować łechtaczkę partnerki  Sprawdza się również jako sposób na stymulację prostaty (oczywiście pierścień musi być wtedy odwrócony o 180 stopni).

Nakładki różnią się od siebie teksturą, grubością, materiałem, z jakiego są wykonane.

Czy nakładki na penisa są dla każdej pary?

Nakładki na penisa raczej nie mają przeciwwskazań, jeśli chodzi o stosowanie: oczywiście należy się upewnić przed użyciem, że zarówno partner jak i partnerka nie mają alergii na tworzywo, z jakiego wykonany jest gadżet.

Należy jednak mieć świadomość, że nie wszyscy polubią doznania, jakie wiążą się z używaniem nakładek. Niektóre panie wręcz zaznaczają, że nie odczuwają żadnej spektakularnej różnicy i zdecydowanie wolą inne akcesoria. Bez wątpienia jednak szeroki wybór nakładek na penisa pozwala dostosować ich funkcje do indywidualnych potrzeb i jest to dobre wprowadzenie do świata erotycznych gadżetów.

Nakładki na penisa dostępne są aktualnie nawet w drogeriach i znajdują się w ofercie najbardziej znanych producentów prezerwatyw i lubrykantów. Nie są to zazwyczaj drogie gadżety erotyczne. Nakładki stosowane są zarówno w parach hetero, jak i homoseksualnych.

Czym kierować się kupując nakładkę na penisa?

Najważniejsze są oczekiwania, jakie stawiamy przed tym gadżetem. Niektóre nakładki pomagają wydłużyć penisa mniej hojnie obdarzonym panom, inne pomagają zwiększyć objętość penisa. Dostępne są również nakładki przezroczyste i cieliste, jak również bardzo kolorowe i z wzorkami, które bez wątpienia wniosą sporo humoru do sypialni.

Nakładki różnią się od siebie wielkością: dotyczy to także ringów (pierścieni na penisa). Warto sprawdzić, jaki rozmiar producent zaleca dla konkretnego obwodu penisa we wzwodzie: stosowanie zbyt małych nakładek czy pierścieni może powodować nie tylko dyskomfort, ale wręcz być niebezpieczne dla zdrowia mężczyzny.

Nakładki na penisa po każdym użyciu powinny być dokładnie czyszczone i suszone. Ważne jest także to, aby nie nosić nakładek dłużej niż przez czas zalecany przez producenta.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści