12 lipca 2022

Niezbędne akcesoria do palenia suszu – co każdy palacz powinien mieć na wyposażeniu?

Dla niektórych palenie to nieodłączny element dnia, a dla innych czynność wykonywana jedynie okazyjnie. Niezależnie od tego, do której z grup należymy, wszystkich nas łączy konieczność zakupu niezbędnych akcesoriów. Więksi pasjonaci przeznaczają niekiedy duże sumy pieniędzy na wyposażenie kolekcjonerskie, a osoby od czasu do czasu popalające sobie susz potrzebują jedynie podstawowych akcesoriów.

Poniżej skupimy się zarówno na tym pierwszym, jak i drugim typie osobowości. Opiszemy akcesoria, które powinien mieć każdy niezależnie od tego, z jaką częstotliwością wykonuje tę czynność. W końcu, nieważne czy palimy często czy rzadko. Zawsze warto dbać o jak najlepszą jakość palenia oraz o swoje zdrowie.

Bibułki i filtry – podstawa w kwestii palenia

Istnieje wiele akcesoriów udoskonalających jakość palenia. My natomiast na początku zajmiemy się tymi, które nie tylko pomagają w samym procesie, ale jednocześnie niemal całkowicie go umożliwiają. Wyobraźmy sobie palenie zioła bez przykładowej bletki czy filterka. Jest to co prawda możliwe, chociażby przy użyciu folii aluminiowej, choć ze względu na brak całkowitej przyjemności i niekoniecznie prozdrowotne właściwości odradza się taką formę aplikowania.

Bletki mają za zadanie utrzymać susz wewnątrz jako dobrze zbity oraz umożliwić równomierne spalanie całego jointa. Niektóre z nich, jak chociażby te z firmy Juicy Jay’s, są dodatkowo wyposażone w aromaty nadające smaku. W ten sposób, palenie nigdy nie jest nudne i zawsze obfituje różnorodnym smakiem.

Stosowanie filtrów jest natomiast wskazane nie tylko ze względu na brak przedostających się wewnątrz jamy ustnej „komet”, ale również zapobiega przepuszczaniu szkodliwych substancji smolistych. W szczególności mowa tutaj o filtrach węglowych, blokujących najmniej przyjemne w smaku cząstki spalania. Znacząco przekłada się to na jakość wdychanego towaru.

Młynki – precyzyjne rozdrabnianie suszu

Jedni ich nie potrzebują, a inni nie wyobrażają sobie bez nich palenia. Nie są to co prawda akcesoria pierwszej potrzeby, jednak ich stosowanie znacznie poprawia doznania wynikające z aplikowania zioła. Dobrze zmielony towar w stu procentach jest w stanie uwolnić swój aromat, czego nie można powiedzieć o dużych zlepkach wkładanych do bletek.

Popularne grindery występują zarówno w formach plastikowych, jak i metalowych. Bardzo dobre jakościowo okazują się młynki do zioła SLX. Wytworzone z aluminium części dają gwarancję nieprzylegania suszu do podłoża, co jest częstym objawem w tańszych akcesoriach. Posiadają dodatkową część służącą do przetrzymywania towaru bez obawy o jego wysypanie się.

Tacki, bonga, zapalniczki – akcesoria dla pasjonatów

Można powiedzieć, że zapalniczka do artykuł pierwszej potrzeby w kontekście palenia. Istnieją jednak różne jej rodzaje, które wymagają nieco większego wkładu finansowego. Mowa więc o zapalniczkach kolekcjonerskich. Z pewnością możemy zaliczyć do nich popularne „benzyniaki” jak chociażby Zippo.

Bonga i tacki są natomiast asortymentem stricte przeznaczonym dla wielbicieli palenia. Mogą posiadać różnorodne formy i wzory, przez co również traktuje się je bardziej jako dodatek kolekcjonerski. Tego typu asortyment może okazać się dobry na prezent dla osoby lubiącej od czasu do czasu popalić coś mocniejszego.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści