23 lutego 2022

Podstawowy sprzęt ASG – co trzeba o nim wiedzieć?

Airsoft to stale zyskująca na popularności forma spędzania wolnego czasu i doskonałe hobby dla każdego. Zanim jednak osoba początkująca zdecyduje się na zakup podstawowego sprzętu i wejście w te rozgrywki na stałe, wcześniej korzysta z różnego rodzaju wypożyczalni. Takie działanie ma na celu zapoznanie się z odmiennymi typami replik oraz z ogólnym wyposażeniem.

Dopiero po kilku odbytych rozgrywkach i stwierdzeniu, że jest to czynność, którą chcemy kontynuować, możemy przystąpić do zakupu sprzętu. W końcu, nie ma potrzeby wydawania pieniędzy w błoto wówczas, gdy nie jesteśmy do tego przekonani. Sprawdźmy więc, jakie jest podstawowe wyposażenie uczestnika biorącego udział w rywalizacji airsoft.

Wiele osób inwestując w sprzęt do ASG, największą część budżetu przeznacza na replikę. Oczywiście, jest to element najbardziej kojarzony z daną dyscypliną, ale czy na pewno najważniejszy? Mimo różnych opinii w tym temacie, możemy zacząć od zakupu broni na samym początku.

Pamiętajmy jednak, aby nie przepłacać. Pozostałe części wyposażenia także kosztują, a większość z nich jest wymagana chociażby ze względów bezpieczeństwa. Broń powinniśmy dobrać w zależności od naszych preferencji. W rozgrywkach testowych, odgrywanych na sprzęcie z wypożyczalni, powinniśmy sprawdzić wszystkie typy broni i określić, która z nich najbardziej nam odpowiada. Niektórzy doskonale operują karabinami maszynowymi, inny shotgunami, a osoby precyzyjne mogą odgrywać role snajperów. W tej kwestii ciężko jest coś komukolwiek doradzić.

Wróćmy więc do kwestii cenowych. Prawdziwi pasjonaci niejednokrotnie chwalą się, że ich broń jest warta kilka tysięcy. Nie oznacza to, że my jako osoby początkujące musimy mieć taką samą. Replika o bardzo wysokich parametrach wydajnościowych mieści się w granicach tysiąca złotych, a droższe opcje posiadają jedynie niewielkie detale, często wizualne.

Umundurowanie i bezpieczeństwo

W kwestii munduru, jego dobór powinien być zależny od drużyny, z którą mamy zamiar współpracować. Za elementy gwarantujące nam bezpieczeństwo musimy już jednak odpowiadać sami. W ich doborze pomoc zapewni nam każdy sklep z replikami ASG. Specjaliści pracujący w tych obiektach zorganizują nam całe wyposażenie oraz zadbają o wszystkie, potrzebne akcesoria.

Pierwszą i najważniejszą częścią całego wystroju są okulary. To one zapewniają naszym oczom skuteczną ochronę przed pędzącą kulą i pod żadnym pozorem nie można ściągać ich na terenie rozgrywki. Musza być one stworzone ze wzmocnionego plastiku i posiadać specjalny certyfikat dopuszczający je do udziału w rozgrywkach. Następnym elementem jest kask. Chroni naszą głowę także przed przypadkowymi ostrzałami oraz często występującymi upadkami. Mniej wymaganymi, ale równie dobrymi akcesoriami są odpowiednie buty za kostkę oraz ochraniacze na kolana i łokcie.

Elementy taktyczne

Często na pole bitwy bierze się ze sobą różne akcesoria taktyczne. Chodzi tutaj przede wszystkim o specjalne kamizelki, których posiadanie zapewnia nam dodatkową warstwę chroniącą przed ostrzałem, a także zaopatrza nas w wiele kieszeni, w których możemy umieścić dodatkowe magazynki czy inne, potrzebne rzeczy.

Taki element wyposażenia pozbawia nas konieczności noszenia ze sobą plecaka, który niejednokrotnie sprawia wiele problemów na polu bitwy.

Nasz partner radzi.

Powiązane treści