19 maja 2022

Skuteczne oczyszczanie skóry z peelingiem kawitacyjnym

Peeling kawitacyjny stał się jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Wszystko dlatego, że pozwala on na szybkie oczyszczenie skóry i pozbycie się znienawidzonych zaskórników. Dodatkowo jest on bardzo przyjemny, a połączony z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi, pozwala się dogłębnie zrelaksować. Jak działa peeling kawitacyjny i kto powinien z niego skorzystać? Zapytaliśmy o to ekspertów z warszawskiego salonu kosmetycznego Bodybar.

Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg, który sprawdzi się niemal u każdej osoby, która chce mieć gładką i doskonale oczyszczoną cerę. Przede wszystkim polecamy go jednak wszystkim tym, którzy na co dzień borykają się z niedoskonałościami skóry, takimi jak nadmierne wydzielanie sebum czy uporczywe zaskórniki w strefie T.

Peeling kawitacyjny może być również wykorzystywany jako wstęp do innych zabiegów. Po peelingu skóra jest oczyszczona z martwego naskórka, co ułatwia wchłanianie składników aktywnych, aplikowanych przy okazji innych zabiegów.

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezpiecznym, ale istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania – oto ich lista:

  • niewydolność krążenia,
  • metalowe implanty w ciele lub rozrusznik serca,
  • ciąża,
  • nowotwory, epilepsja i osteoporoza,
  • stany zapalne oraz ropne zmiany na skórze.

Jak wygląda peeling kawitacyjny?

Sam peeling kawitacyjny to zabieg szybki, a efekt widoczny jest natychmiastowo. W salonach kosmetycznych, w tym w Bodybar, można jednak dobrać do innych zabiegów pielęgnacyjnych na twarz. Najlepiej skonsultować to z kosmetologiem, który będzie wykonywał peeling kawitacyjny.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry z resztek makijażu, nadmiaru sebum oraz innych zanieczyszczeń. Następnie buzia zwilżana jest roztworem soli fizjologicznej albo wodą. Twarz pozostaje mokra podczas całego zabiegu.

Następnym krokiem jest wykonanie peelingu z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia, wytwarzającego ultradźwięki. Podczas zabiegu mamy wrażenie delikatnego masażu twarzy. Może pojawić się też lekkie podszczypywanie w trudno dostępnych miejscach, np. wokół skrzydełek nosa. Nie jest to jednak bolesna procedura.

Peeling kawitacyjny można wykonać na twarzy, szyi oraz dekolcie, a także np. na plecach w razie potrzeby. Standardowo zabieg trwa około 15 minut, jednak im większa powierzchnia jest mu poddawana, tym procedura staje się dłuższa.

Na zakończenie peelingu kawitacyjnego twarz jest ponownie oczyszczana i nawilżana kremem albo sebum, dostosowanym do skóry klientki lub klienta. Po tym kroku można zakończyć pielęgnację albo poddać się innym zabiegom.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Efekty zabiegu to to, na co najbardziej czekamy. Eksperci z Bodybar twierdzą, że po peelingu kawitacyjnym możemy spodziewać się:

  • poprawy kolorytu skóry,
  • zniwelowania zaskórników,
  • regulacji wydzielania sebum,
  • widocznego oczyszczenia cery,
  • uelastycznienia skóry.

Ile kosztuje peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to przyjemność, za którą w Warszawie zapłacimy około 70 zł. W Bodybar możemy uzyskać zniżkę za posiadanie karty stałego klienta – wówczas peeling będzie kosztował 49 zł. Jeśli zależy nam na pełnej pielęgnacji skóry, możemy dodatkowo dokupić maskę algową bądź zdecydować się na Ekspresowy lub Bankietowy zabieg na twarz. Wówczas cena będzie wynosiła odpowiednio 39 zł, 119 zł i 149 zł. Więcej informacji o peelingu kawitacyjnym znajdziecie na stronie https://www.bodybar.com.pl/oferta/zabiegi-kosmetyczne/peeling-kawitacyjny.

Materiał reklamowy, pochodzący od partnera serwisu.

Powiązane treści