24 lutego 2022

Stolik kawowy z drewna – jakie są jego zalety?

Szukasz odpowiedniego stolika kawowego? Podczas wyboru mebli cenisz sobie nie tylko ich funkcjonalność, ale również estetyczny design i trwałość? Sprawdź, jakie są zalety posiadania stolika kawowego wykonanego z drewna.

Dlaczego warto mieć stolik kawowy?

Stolik kawowy to mebel, który posiada znacznie więcej zastosowań niż tylko funkcja dekoracyjna. Odgrywa on zarazem rolę ozdobną, jak i praktyczną. Bardzo często pełni funkcję półki użytkowej. Wiele osób decyduje się na posiadanie takiego mebla ze względu na to, że można na nim odłożyć nie tylko popołudniową filiżankę kawy, ale również innego rodzaju elementy użytku codziennego. Niektóre osoby decydują się na wykorzystanie stolika kawowego w sypialni. Pełni on wtedy funkcję stolika nocnego. Takie wyposażenie komponuje się bowiem idealnie w każdego rodzaju pomieszczeniach. Jest zazwyczaj dość małe i lekkie, dlatego jego przemieszczanie nie jest problematyczne. Stolik kawowy może również pełnić funkcję blatu. Warto na nim umieścić wazon z kwiatami czy sprzęt RTV taki, jak radio czy telewizor. Oczywiście nie należy zapomnieć, że odpowiednio dopasowany do wnętrza mebel pełni przede wszystkim funkcję ozdobną. Piękne stoliki kawowe można znaleźć w sklepie Sinesti. Modele posiadają unikatowy design, który nadaje się do każdego rodzaju wnętrz.

O czym należy pamiętać podczas wyboru stolika kawowego?

Chcąc posiadać stolik kawowy, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, mających niemałe znaczenie w tym, jak ostatecznie projekt mebla prezentuje się w danym pomieszczeniu.

  • Design – dobrze, jeśli jest on dostosowany do indywidualnych preferencji i gustu domowników. Warto wybierać starannie projektowane modele, przy których producent zadbał nawet o najmniejsze szczegóły.
  • Styl – dobrze jest zatroszczyć się o to, aby stolik kawowy posiadał jak najbardziej uniwersalny wygląd. Dzięki temu możliwe jest przenoszenie mebla z pokoju do pokoju, niezależnie od tego, w jakim stylu wnętrze jest urządzone.
  • Materiał – meble z naturalnych surowców, dzięki pięknemu wykończeniu, wprowadzają do pomieszczenia jeszcze więcej unikatowości. Należy zwrócić uwagę na to, aby materiał wykorzystany do produkcji stolika kawowego był wysokiej jakości.
  • Rozmiar – niezwykle ważną kwestią w przypadku wybierania odpowiedniego stolika, jest jego rozmiar. Wymiary mebla mają ogromne znaczenie w kwestii tego, jak ostatecznie będzie prezentować się cała aranżacja. Wielkość stolika kawowego należy dostosować zarówno do gabarytów pomieszczenia, jak i mebla (sofy, łóżka), przy którym będzie się on znajdował.
  • Kształt – dużą rolę ogrywa również kształt mebla. Nawet najbardziej minimalistyczny stolik kawowy może posiadać piękny i niebanalny wygląd. Do najmodniejszych modeli w tym sezonie zalicza się stoliki owalne, kwadratowe oraz trójkątne.

Zalety drewnianych stolików kawowych

Najczęściej wybierane stoliki kawowe to te, które tworzone są z naturalnego drewna. Cechują się one nie tylko pięknym wyglądem, ale również wyjątkową trwałością. Odpowiednio zaimpregnowane drewno jest niezwykle wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i zniszczenia. Należy pamiętać o tym, że surowiec ten charakteryzuje się niebywałą naturalnością, dzięki czemu jest bardzo uniwersalny i świetnie komponuje się z każdym stylem wnętrz. Warto również podkreślić, że wysokiej jakości, drewniane materiały nie wpływają negatywnie na ludzki organizm. Takie blaty nie przyciągają tak dużych ilości kurzu jak innego rodzaju surowce.

Drewniane stoliki kawowe cechują się również niebywałą estetyką. Naturalny surowiec przyciąga oko i wprowadza do wnętrza sporo elegancji. Odpowiednio zaaranżowany mebel nadaje całej przestrzeni charakteru i unikatowości. Chcąc zdecydować się na stolik kawowy, warto wybrać model drewniany, który nie tylko uczyni pomieszczenie jeszcze bardziej atrakcyjnym, ale będzie służył przez wiele długich lat.

Nasz partner radzi.

Powiązane treści