25 lipca 2022

Winiarki – co to za urządzenia i dlaczego warto je mieć w domu? Odpowiadamy!

Wino to trunek, który znany jest już od stuleci. Jego liczne walory smakowe i zdrowotne sprawiają, że często towarzyszy nam podczas ważnych uroczystości. Warto mieć jednak na uwadze, że dobre wino wymaga przechowywania w optymalnych warunkach – tylko w ten sposób nie utraci swoich walorów smakowych. Jeżeli szukasz alternatywy dla tradycyjnej lodówki, poznaj naszą propozycję, a jest nią winiarka. Dlaczego warto zaopatrzyć się w to urządzenie? Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Czym jest winiarka?

Winiarka to sprzęt, który swoim wyglądem nieco przypomina tradycyjną lodówkę. Znany jest głównie z restauracji i profesjonalnych winiarni. W polskich domach jest to wciąż nowość, która jednak powoli zyskuje na popularności.

To urządzenie zwane jest inaczej chłodziarką do wina, która — jak sama nazwa wskazuje — ma zapewnić trunkom odpowiednią temperaturę. Ta z kolei uzależniona jest od specyfiki konkretnego napoju – zupełnie innych warunków potrzebują wina czerwone, innych zaś musujące.

Winiarka jest dostępna w kilku wariantach. Rozróżniamy m.in. urządzenia wolnostojące i do zabudowy. Szeroki ich wybór dostępny jest np. w ofercie e-sklepu https://winiarki24.pl/, który słynie z najwyższej jakości urządzeń. Pokaźny asortyment i atrakcyjne ceny sprawiają, że warto przyjrzeć im się nieco bliżej.

Dlaczego warto mieć winiarkę?

Zastanawiasz się, po co Ci winiarka, skoro wino możesz trzymać w lodówce? Jak się okazuje, domowe urządzenie przeznaczone do chłodzenia różnych produktów nie jest odpowiednim miejscem do przechowywania Twojego trunku. Wpływa na to zbyt niska temperatura, która nie jest korzystna dla żadnego wina.

Dłuższe trzymanie wina w tradycyjnej lodówce działa niekorzystnie na jego smak. Przenikają do niego niepożądane zapachy – dzieje się tak nawet wtedy, gdy butelka nie została jeszcze otwarta. Takie ryzyko nie występuje, gdy korzystasz z winiarki i to z prostego względu – trzymane są tam wyłącznie trunki!

Dla uzyskania jak najlepszych walorów smakowych wina niezbędna jest stała wilgotność. W winiarce utrzymanie jej nie stanowi żadnego problemu – pomagają w tym specjalne pojemniki z wodą. Właściwemu poziomowi wilgotności sprzyja również niezbyt częste otwieranie drzwi, o które trudno w klasycznych lodówkach.

Mówiąc o winiarkach nie możemy pominąć kwestii estetycznych. Ten ciekawy sprzęt może stanowić doskonały dodatek do Twojej kuchni, jadalni, a nawet salonu. Nada wnętrzu elegancki, luksusowy charakter, a Twoim gościom pozwoli poczuć się jak w prawdziwej restauracji!

Materiał sponsorowany, przygotowany przez partnera serwisu

Powiązane treści

Salon tatuażu

Salon tatuażu

W dzisiejszych czasach salon tatuażu to miejsce, w którym można wyrazić swoją osobowość, upamiętnić ważne wydarzenia...

czytaj dalej