18 maja 2022

5 cech dobrego garnituru męskiego

Każdy mężczyzna ma swojej szafie przynajmniej jeden garnitur, ale czy jest on dobry? Aby się o tym przekonać, trzeba najpierw poznać 5 cech dobrego, a zarazem modnego garnituru męskiego. Jeśli okaże się, że to, co nosiłeś do tej pory, nie wpasowuje się w klasyczną męską elegancję, może czas pomyśleć o zmianach? Jak rozpoznać dobry garnitur?

Garnitur przetrwał w niemal niezmienionej formie niemal przez 100 lat historii. Nic więc dziwnego, że w stroju z tak długimi tradycjami niektóre elementy muszą pozostać niezmienione. Niestety, niektórzy producenci starają się na siłę wymyślić koło na nowo i w efekcie prezentują stroje, które z dobrym garniturem nie mają nic wspólnego. Kiedy poznasz 5 cech dobrego garnituru męskiego (https://milermenswear.com/kategoria/garnitury), będziesz mógł z powodzeniem takich potworków unikać.

1.    Materiał wysokiej jakości

Dobre ubranie zaczyna się od dobrego materiału. W przypadku garnituru chodzi tu zazwyczaj o wełnę, ale może to być też len lub bawełna (gdy chodzi o letnie garnitury). Dobrym materiałem nie jest zaś na pewno poliester. Ale wełna wełnie nie równa. Gdy chodzi o garnitur zimowy, przyjmuje się, że powinna być ona wysokoskrętna i mieć również wysoką gramaturę. W letnich garniturach dopuszcza się zmniejszenie tego drugiego parametru, ponieważ garnitur o wysokiej gramaturze jest niewygodny w letnie dni.

2.    Brak kontrastowych przeszyć, dodatkowych butonierek

Dobry garnitury to prosty garnitur. Kolorowe przeszycia i inne ozdobniki nie należą do elementów klasycznej mody męskiej. To samo dotyczy bardzo krótkich lub długich marynarek. Formalny garnitur ma cięte, a nie nakładane kieszenie i pojedynczą butonierkę. Z tyłu powinien mieć pojedyncze lub podwójne rozcięcie (szlice) i zakrywać pośladki.

3.    Uniwersalny kolor

Wbrew pozorom, czarny nie jest najbardziej uniwersalnym kolorem garnituru. Wręcz przeciwnie: ta barwa nadaje się na pogrzeby i okazje wieczorowe. Uniwersalny, dobry i modny garnitur męski występuje zwłaszcza w dwóch kolorach: granatowym i grafitowym. O ich uniwersalności decyduje to, że prezentują się dobrze zarówno w sztucznym, jak i naturalnym oświetleniu, a więc pasują do wieczorowych i dziennych okazji.

4.    Rozmiar, czyli idealne dopasowanie

Prawidłowo dobrany rozmiar to jedna z najważniejszych cech dobrego garnituru. Niestety, wiele osób wciąż nosi za duże garnitury. Być może wzięło się to stąd, że przy zakupie pierwszego często towarzyszą rodzice. Im może się wydawać, że młody mężczyzna będzie jeszcze rosnąć, co zazwyczaj nie jest zgodne z prawdą. W efekcie rodzina kupuje dla niego za duży garnitur. Garnitur powinien co prawda pozwalać na swobodę ruchów, ale raczej nie uprawia się w nim sportu. Powinien być zatem dobrze dopasowany. Zmarszczki na materiale, które pojawiają się, gdy jest go zbyt dużo, są niemile widziane.

5.    Wytaliowanie

Dawniej mocno taliowane garnitury nie były popularne, być może dlatego, że niektórym panom przywodziły kobiece garsonki. Dziś przyjmuje się jednak, że dobry garnitur powinien być wytaliowany na tyle, na ile pozwala sylwetka jego posiadacza. Silnego taliowania powinni unikać tylko mężczyźni, dla których korzystniejsze będzie ukrycie dodatkowych kilogramów przy pomocy tego elementu kroju.

5 cech dobrego garnituru – podsumowanie

Dobry garnitury to przede wszystkim taki, który jest dobrze dopasowany i nie cechuje się nadmierną ekstrawagancją. Ponadczasowa elegancja wymaga pewnych kompromisów, ale dzięki nim za kilka lat, kiedy wyciągniesz z szafy swój garnitur, nie będziesz żałować zakupu. Wysokiej jakości i modne garnitury zakupisz w sklepie https://milermenswear.com.

Materiał reklamowy, pochodzący od partnera serwisu.

Powiązane treści