26 maja 2021

Biżuteria męska – jak i po co ją nosić?

Raz na zawsze należy obalić mit, że biżuteria jest tworzona tylko dla kobiet. Odpowiednio dopasowany naszyjnik, stylowa bransoletka lub szykowny pierścień to ozdoby, które powinny znaleźć się także w szafie każdego dżentelmena. Moda męska nie musi być nudna, a ozdoba biżuteryjna u mężczyzny świadczy o dobrym stylu i guście. Poznaj zalety męskiej biżuterii i dowiedz się, jak ją prawidłowo stylizować.

Czym jest męska biżuteria?

O tym, że stylizacja jest elegancka i stylowa zazwyczaj decydują detale. Szczególnie dzieje się tak w przypadku mody męskiej. Najlepszą rzeczą, która dodaje szykownego wyglądu, jest na przykład męska biżuteria. Zaliczane są do niej między innymi spinki do mankietów, krawatów czy garniturów. Oczywiście obrączka męska to także element biżuterii, który dodatkowo niesie za sobą wyjątkowe znaczenie. Biżuteria zwiększa formalność całego zestawienia, dzięki czemu prezentacja zyskuje na elegancji. Innymi dodatkami, po które mężczyźni często sięgają, są zegarki i paski do spodni. Takie rozwiązania świetnie współgrają z klasycznymi strojami, dodając im atrakcyjności. Ozdoby dla panów nie kończą się jednak na tych najbardziej popularnych. Biżuteria męska to także nieoczywiste rozwiązania, które zaskakują swoją oryginalnością i wyjątkowością. Coraz częściej wybiera się elementy, które królują w damskich szafach, jak np. bransoletki czy naszyjniki.

Biżuteria męska – jak ją nosić?

Trzeba pamiętać, że bardziej ekstrawaganckie ozdoby należy zachować na wyjątkowe okazje, takie jak wyjazd na wakacje lub wyjście ze znajomymi. W czasie urlopu można pozwolić sobie na nieco bardziej szaloną biżuterię. Wakacyjny luz zapewnia na przykład biżuteria BOHOart, która została wykonana w stylu etnicznym, nawiązującym do braku reguł i zasad. Jeśli przychodzi do spotkania biznesowego czy romantycznej kolacji warto pozostać przy klasykach i postawić na prostotę w postaci zegarka lub spinki do smokingu. Decydując się jednak na jakikolwiek dodatek w postaci biżuterii, dobrze jest zneutralizować pozostałe elementy stylizacji. Świetnym tłem dla takich zdobień będzie klasyczny t-shirt w kolorze białym lub czarnym, który nie odwróci uwagi od pięknego elementu ozdobnego. Przez to, że biżuteria męska nie należy do najbardziej popularnych rozwiązań, warto wstrzymać się od przepychu. Należy nosić ją z umiarem, najlepiej pojedynczo. Jeśli dodatki są delikatne i minimalistyczne, można pokusić się na dwie ozdoby noszone jednocześnie. Powinny one jednak znaleźć się w dużej odległości od siebie, tak aby nie przytłaczały. Na początku swojej drogi z męską biżuterią warto postawić na tradycyjne, naturalne materiały, które nie są zbyt błyszczące. Świetnie nadaje się do tego stal lub skóra.

Jakie są zalety biżuterii męskiej?

Liczy się wnętrze człowieka, jednak odrobina dbałości o zewnętrzne aspekty wyglądu nigdy nie zaszkodzi. Parę drobnych zabiegów pielęgnacyjnych i odpowiednio dobrany rozmiar ubrań może zapewnić perfekcyjny wizerunek. Elementem, który sprawi, że mężczyzna będzie prezentować się w jeszcze lepszy sposób, jest męska biżuteria. Warto zdecydować się na jej posiadanie, ponieważ gwarantuje ona wiele rozmaitych korzyści.

  • Urozmaicenie prostych stylizacji – jeśli w męskiej szafie zaczyna panować nuda, to nie trzeba od razu wydawać pieniędzy na kolejne spodnie czy koszule. Można zdecydować się na jeden z elementów dostępnych w świecie męskiej biżuterii, który na pewno odświeży każdą stylizację!
  • Wyrazistość i zdecydowanie – założenie naszyjnika męskiego spowoduje, że ubrania staną się bardziej wyraziste. Taki drobny element doda szyku i elegancji.
  • Oryginalność na mieście – wielu mężczyzn nie wie jak dobrze dobrać do siebie ozdoby, dlatego nie decyduje się na takie rozwiązanie. Założenie męskiej biżuterii sprawi, że mężczyzna wyróżni się z tłumu i z pewnością zacznie wyznaczać trendy wśród swoich znajomych płci męskiej.
  • Nieziemska pewność siebie – w dawnych czasach mężczyźni znacznie częściej decydowali się na różnego rodzaju ozdoby. Wierzono, że potrafią one zadbać również o stan duchowy swojego właściciela. Miały za zadanie go chronić. Dodawały też pewności siebie i ponadnaturalnej siły. Takie zadanie spełnia dzisiaj męska biżuteria boho.

Męska biżuteria ma być ozdobą, którą mężczyzna będzie nosił z dumą. Powinna ona podkreślić jego indywidualny styl. Jednak najważniejsze jest, aby mężczyzna czuł się dobrze w ozdobie, która dla siebie wybierze. Biżuteria męska stanowi przejaw dbania o siebie i świadomego kształtowania wizerunku. Czas, aby świat mody męskiej zaczął być bardziej doceniany, a ozdoby w postaci bransoletek, naszyjników lub klasycznych zegarków czy spinek do mankietów, częściej wybierane przez mężczyzn.

Artykuł reklamowy.

Powiązane treści