27 lipca 2022

Bransoletki męskie – jak i do czego je nosić

Biżuteria zazwyczaj kojarzy się nam z płcią piękną. Okazuje się jednak, że mężczyźni również lubią wzbogacać swój wygląd rozmaitymi stylizacjami, chociażby za pomocą akcesoriów na rękę. Męskie bransolety stają się coraz częściej wybieranymi dodatkami i stanowią modny element garderoby eleganckiego pana. Jak powinno się dobierać tego typu biżuterię? W jaki sposób i do czego się ją nosi?

Naturalne ozdoby do swobodnych stylizacji

Żeby mężczyzna wyglądał z klasą, musi koniecznie dobrać odpowiedni rodzaj biżuterii. Na szczególną uwagę zasługują bransoletki męskie z oryginalnych materiałów. Obecnie dużą popularnością cieszą się koraliki dla panów oraz bransoletki skórzane. Jeśli chodzi o te pierwsze, to mamy do wyboru modele z drewna, w stylu etnicznym oraz niezwykle eleganckie, wykonane z kamieni o różnych odcieniach. Przez to, że wyglądają naturalnie, doskonale współgrają z codziennymi, swobodnymi stylizacjami. Natomiast skórzana biżuteria męska robi wrażenie bardziej surowej, a przy tym wyrafinowanej. Ze względu na swoją uniwersalność świetnie się nadaje do stylizacji typu casual i smart casual. Wyjątkowo zdobniczy charakter posiadają zarówno szerokie pasy skóry naturalnej, jak i plecionki z cieńszych rzemieni. Są to ozdoby, które przypadną do gustu panom o masywnej, jak i bardziej delikatnej budowie.

Umiar to podstawa

Bransolety męskie niewątpliwie sprawdzą się w codziennych zestawach. Jednak ich użycie z garniturem lub strojem biznesowym może być ryzykownym posunięciem. Bransoletki męskie pasują raczej do swobodnych stylizacji, takich jak koszulka polo, marynarka czy zwykła koszula, a do tego jeansy lub chinosy. Nie mniej istotny jest również sposób noszenia tego typu ozdób. Należy pamiętać, że zakłada się je na nagi nadgarstek. Druga zasada nawiązuje do ozdabiania obu rąk tego rodzaju wyrobami. Jeśli ktoś chciałby zachować równowagę, to jeden nadgarstek może być zaopatrzony w zegarek, a na drugim umieszczamy bransoletkę. Kolejne prawidło dotyczy umiaru. Jeżeli umieścimy na nadgarstku bransoletkę męską, to należy na tym poprzestać. Użycie kilku elementów na jednej ręce nie wygląda elegancko. Nie warto więc przesadzać z liczbą biżuteryjnych ozdób. W zasadzie nie powinno się nosić więcej, niż dwóch elementów zdobniczych włączając w to zegarek.

Kolor dostosowany do stylizacji

Jak dobrać bransoletkę męską pod kątem koloru i materiału? Należy pamiętać o zasadzie, że ociekająca złotem biżuteria niekoniecznie posiada znamiona elegancji. W stylizacjach męskich złoto zazwyczaj pojawia się pod postacią obrączki lub tarczy zegarka. Na rękę najlepiej sprawdzą się materiały surowe, na przykład skórzane paski. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu ozdobami, zaleca się plecioną bransoletę z naturalnej skóry. Możemy przy tym wybrać wersję cieńszą lub szerszą. Wszystko zależy od naszych upodobań. Szczególnie ciekawie będą się prezentować modele z metalową klamrą. Dla panów, którzy nie boją się eksperymentować, zaleca się koraliki męskie na rękę. Należy przy tym pamiętać, by właściwie dobrać kolory. Najciekawiej prezentują się barwy ziemiste, takie jak brąz, zieleń czy beż. Poza tym warto postawić na wersje granatowe. Ogólnie rzecz ujmując kolor bransoletki, należy dobrać do odcienia krawata, poszetki lub paska od zegarka.

Materiał sponsorowany, przygotowany przez partnera serwisu

Powiązane treści