31 sierpnia 2020

Jak dobrze dobrać zegarek do garnituru?

Chciałbyś zakupić zegarek, który będzie ozdobą stylizacji z garniturem w roli głównej? Nie wiesz jednak na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Zachęcamy zatem do lektury tego poradnika.

Większość panów nie nosi zbyt dużej ilości biżuterii, ale jest coś, czego nie może zabraknąć w stylizacji, szczególnie tej eleganckiej. Mowa jest tutaj o zegarku, który służy nie tylko do odmierzania czasu i wskazywania godziny. Za jego pomocą można podnieść prestiż, co jest szczególnie ważne dla biznesmenów. Dobrej jakości zegarek, najlepiej renomowanego producenta, będzie praktyczną ozdobą, wiele mówiącą o jej właścicielu. Istotne jest to, aby dobrać czasomierz do ubioru. Inny sprawdzi się do casualowych stylizacji niż do garnituru czy stroju sportowego.

Idealny zegarek do garnituru, czyli jaki?

Do stroju wieczorowego nie będzie pasował zegarek sportowy ani nawet ten casualowy. Do czarnego sprawdzi się klasyczny zegarek do garnituru, najlepiej na czarnym pasku i z delikatną kopertą. Taki pasuje najbardziej do smokingu. Należy dostosować go do kolorystyki butów i pozostałych części stroju. Zasada jest prosta – zegarek do stroju wieczorowego ma być prosty, bez zbędnych zdobień, nierzucający się w oczy. W przypadku zestawu biznesowego potrzebny będzie zegarek do garnituru z subtelną kopertą, nie powinien on odciągać uwagi od twarzy użytkownika. Jeśli chodzi o pasek, to zaleca się dobrać go kolorystycznie do pozostałych elementów zestawu garniturowego. Przy czarnych butach i pasku należy wybrać zegarek z paskiem w tym samym kolorze. Podobnie będzie z dodatkami w kolorze brązowym – pasek zegarka także powinien być brązowy, dziki czemu stworzymy spójną całość stylizacyjną. Zestawianie czerni z brązem nie jest korzystne.

Niektórzy panowie preferują nieco bardziej sportowe zestawy garniturowe. Często wybór na nie pada ze względu na chęć wyróżnienia się z tłumu, wyrażenia swojego charakteru. Przy takiej stylizacji można pozwolić sobie na większe pole do popisu przy wyborze zegarka. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do klasycznych rozwiązań. Dobrym wyborem będzie bardziej wyrazisty zegarek do garnituru, można nawet zdecydować się na wersję z bransoletą. Większe możliwości panowie zyskują też w kwestii wyboru koperty czasomierza – zamiast takiej w standardowym wydaniu warto wybrać taką o bardziej unikalnym designie. Jeszcze większy wachlarz wyboru dotyczy zestawów smart casual – w ich przypadku zegarek do garnituru może mieć większą kopertę, wyróżniający się pasek czy bransoletę.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści