26 marca 2021

Jak kupić używany motocykl? 4 pomocne wskazówki

Decyzja o zakupie używanego motocykla musi być bardzo dobrze przemyślana. Wymaga uwzględnienia wielu kwestii, dlatego pośpiech nie jest tu wskazany. O czym przy tej okazji należy pamiętać? Oto kilka wskazówek.

Sprecyzuj potrzeby

Planując kupno używanego motocykla, trzeba w pierwszej kolejności sprecyzować własne preferencje. Inny motocykl potrzebny jest do jazdy po mieście, a inny na długie i częste wyjazdy. Oczywiście trzeba brać przy tym poprawkę na aspekty finansowe – każdy ma ograniczony budżet i powinien zmieścić się w jego ramach.

Uzyskaj informacje

Na rynku wtórnym motocykle używane występują w rozmaitych wariantach, jeśli chodzi o marki i modele. Warto mieć w zanadrzu co najmniej kilka opcji odpowiadających indywidualnym oczekiwaniom. Na temat każdej z nich warto zdobyć możliwie jak najwięcej informacji ze szczególnym naciskiem na te odnoszące się do kosztów utrzymania, awaryjności, dostępności części zamiennych itp.

Obejrzyj i sprawdź motocykl

Podczas oględzin koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy  motocykl jest w oryginalnej wersji lakierniczej. Jeżeli nie, oznacza to, że najprawdopodobniej poddawano go powypadkowym naprawom. Rzecz jasna ogólny stan i wygląd pojazdu nie mogą wzbudzać żadnych wątpliwości, niemniej eksperci z salonu Honda Plaza radzą, aby przy okazji jazdy próbnej zabrać go do zaufanego warsztatu. Konieczne jest też zapoznanie się z dokumentacją techniczną.

Celuj w popularne marki i modele

Dużą zaletą motocykli znanych marek jest niższy koszt serwisowy. Wynika to z tego, że łatwiej kupić do nich części, przez co ich wymiana jest tańsza. Mniej popularne marki nierzadko sprawiają niezłe wrażenie wizualne, ale z drugiej strony ich naprawa we własnym zakresie zazwyczaj okazuje się niemożliwa – nie dość, że trzeba wydać na to sporo pieniędzy, to czas oczekiwania na części nierzadko bardzo się wydłuża. Z podobnych powodów lepiej unikać egzemplarzy po tuningu – sprawiają trudności nie tylko z naprawą, ale też objęcie ich ubezpieczeniem bywa problematyczną kwestią.

Treść promocyjna.

Powiązane treści

Salon tatuażu

Salon tatuażu

W dzisiejszych czasach salon tatuażu to miejsce, w którym można wyrazić swoją osobowość, upamiętnić ważne wydarzenia...

czytaj dalej