11 września 2023

Jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania?

Relacje między kobietą a mężczyzną to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakich można doświadczyć. Miłość nierzadko sprawia jednak, że ocenienie, czy druga strona jest nami zainteresowana, jest bardzo trudne. Odróżnienie uprzejmości od zainteresowania nie musi być jednak aż tak skomplikowane, jeżeli będzie się znało kilka sprawdzonych trików. 

W jaki sposób odróżnić uprzejmość od zainteresowania?

Jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania? To pytanie zadaje sobie wiele osób szukających drugiej połówki. Najlepszym sposobem na ocenienie, czy mamy szansę u swojego obiektu westchnień, jest dokładne analizowanie jego zachowania. Jeżeli osoba, w której jesteśmy zakochani, wysyła nam zarówno sygnały werbalne, jak i niewerbalne, to wiele wskazuje na to, że jest nami zainteresowana. Jeśli jednak jej pozytywne relacje ograniczają się do kultury i życzliwości, to o miłości przeważnie nie może być mowy. Rozróżnienie poszczególnych sygnałów może być poważną zagwozdką, zatem jeżeli zastawiasz się, czy jest on mną zainteresowany, to musisz dokładnie analizować jego gesty i zachowanie w Twoją stronę.

Sporo osób nie wie, jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie, ponieważ każda osoba jest inna. W większości przypadków zrozumienie intencji drugiej osoby odbywa się jednak w sposób instynktowny. Jeżeli zauważasz, że druga osoba poświęca Ci dużo czasu i robi wszystko, co w jej mocy, aby sprawić Ci przyjemność, to niewykluczone, że marzy ona o związku z Tobą. Trzeba jednak mieć na uwadze, że sygnały wysyłane do drugiej osoby w dużej mierze są zależne od płci. Przeważnie mężczyźni są bardziej śmiali, dlatego też ich zainteresowanie można zauważyć o wiele szybciej. Duża część kobiet jest natomiast nieśmiała, w efekcie czego przełamywanie barier przychodzi jej trudniej. Jeśli nie wiesz, jak dziewczyna okazuje zainteresowanie chłopakiem, to warto poczytać poradniki, które pozwalają sklasyfikować poszczególne gesty i zachowania płci pięknej. W dyskusji z dziewczyną przydatna może być także znajomość technik rozmowy, która sprawi, że rozmowa powinna Wam się skleić.

Jakie sygnały są łączone z zainteresowaniem?

Jeżeli druga strona jest nami zainteresowana, to z pewnością będzie nam wysyłać jasne sygnały, iż jesteśmy w jej guście. Cechą charakterystyczną zainteresowania jest to, że osoba szuka z nami kontaktu wzrokowego i dotyku. Częste uśmiechanie się również może być jedną z pierwszych oznak rosnącej miłości. Niewerbalne oznaki kobiecego zainteresowania bardzo często obejmują też częste poprawianie włosów czy dbanie o swoją aparycję. Jeżeli kobiet stara się wyglądać jak najlepiej na każdym spotkaniu, to wiele wskazuje na to, że chce zrobić na nas dobre wrażenie. Bardzo częstym sygnałem związanym z zainteresowaniem jest też inicjowanie nowych tematów rozmów. Jeżeli druga strona sama ciągnie Ciebie za język, to najprawdopodobniej chce, aby Wasza relacja weszła na jeszcze wyższy poziom. Jeśli natomiast zastanawiasz się, jak facet okazuje zainteresowanie, to należy wspomnieć tu przede wszystkim o jego mowie ciała. Wykazywanie przez niego sporej otwartości, dobry humor czy częste komplementy powinny sygnalizować, że dziewczyna znajduje się w orbicie jego zainteresowań. Panowie chcący zrobić dobre wrażenie na swoich ukochanych powinni przyswoić wiedzę z zakresu robienia dobrej minetki – dzięki niej zaspokoją każdą kobietę.

Po czym poznać, że Wasza relacja to tylko uprzejmość?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie: facet miły czy zainteresowany, to musisz wiedzieć, że odróżnienie jego uczuć może być niełatwe. Wielu panów ma bowiem tendencję do kręcenia z drugą osobą, a następnie zostawiania jej i znajdowania nowego obiektu westchnień. Jeżeli jednak masz do czynienia z dojrzałym mężczyzną, który unika częstych rozmów, nie szuka sposobu na podtrzymanie dyskusji i nie wykazuje żadnego zainteresowania Twoją fizycznością, to wiele wskazuje na to, że traktuje on Ciebie wyłącznie jako koleżankę. Często spotykanym sygnałem uprzejmości jest również to, że podczas spotkań grupowych druga osoba nie szuka sposobu na rozmowę w cztery oczy. Jeżeli nie zależy jej na rozmowie sam na sam, to najprawdopodobniej nie czuje do Ciebie nic więcej. Sygnały od dziewczyn oznaki zainteresowania mogą przyjmować różne formy, dlatego ich właściwe zinterpretowanie nie jest łatwą rzeczą. Pamiętaj jednak, aby szkolić się pod kątem seksualnym i udoskonalać swoje umiejętności.

Powiązane treści