24 maja 2023

Jak rozpocząć rozmowę z dziewczyną? 5 sprawdzonych sposobów

Pierwszy krok w nawiązywaniu nowych znajomości jest tym najtrudniejszym. Szczególnie, jeśli inicjatywa zapoznania się leży po naszej stronie, a nie jest wynikiem zaaranżowanej sytuacji przez znajomych. Wiele osób stresuje się i nie wie, jakich słów używać, aby zainteresować drugą stronę swoimi pozytywnymi cechami. Mimo, iż współcześnie mamy o wiele więcej możliwości, jeśli chodzi o nawiązywanie nowych kontaktów, to wciąż trzeba wykazać się dużym poziomem taktowności. Jak zacząć rozmowę z dziewczyną, aby zwiększyć swoje szanse na sukces? Czy istnieją jakieś proste sposoby, na to jak zacząć pisać z dziewczyną przez Internet? Okazuje się, że tak. W tym artykule wyróżniamy pięć pomysłów na to, jak ciekawie poprowadzić rozmowę z nowo poznaną kobietą.

Jak zacząć rozmowę z dziewczyną przez Internet?

Wiele zależy od tego, czy obiekt naszego zainteresowania jest nam całkowicie nieznany, czy też kojarzymy siebie np. ze szkoły, uczelni czy zajęć sportowych. W tym pierwszym przypadku nawiązanie kontaktu może być trudniejsze, ponieważ nigdy nie mamy pewności, czy dana osoba nas kojarzy. Możemy zostać potraktowani jako ktoś niepożądany, tym bardziej jeśli użyjemy niewłaściwych słów na początku. Bez względu na to, czy odbiorczyni naszych treści kojarzy naszą osobę, czy też nie, należy unikać zbyt długich wiadomości na samym początku. Rozległy tekst przypominający spam nie będzie ani ciekawy, ani przekonujący dla przedstawicielki płci przeciwnej. Zdecydowanie lepiej zacząć od konkretów. Trzeba zachować naturalność i unikać natrętnego tonu. Zatem, jak zacząć rozmowę z dziewczyną na Messengerze?

Pierwsza rozmowa z dziewczyną przez Internet – o czym pamiętać?

Jeśli dziewczyna jest Twoją znajomą ze szkoły lub widujecie się regularnie, na początek możesz podejść do tematu i napisać coś w stylu „Hej, co u Ciebie słychać?”. Możesz też zapytać o coś, co ostatnio robiła, jakie miała wrażenia z koncertu, czy wydarzenia, które odbyło się w mieście. Najlepiej zacząć taki dialog właśnie po różnego rodzaju wydarzeniach, które mogły was przez przypadek połączyć. Koncert jest jednym z nich. Może być to uczestnictwo w oglądaniu meczu na stadionie, trening na siłowni czy zakupy na mieście. Warto zaznaczyć, że najlepiej mieć jakieś podstawy, które ułatwią pierwszy kontakt. Mogło się zdarzyć, że przez moment wymieniliście spojrzenia lub uśmiechnęliście się do siebie. Są to momenty, które dają naturalne powody do rozpoczęcia nowej znajomości. W takim przypadku, po pierwszym zdaniu wiadomości, warto dodać np. zdanie: „Jak wrażenia z koncertu? Pierwszy raz coś takiego widziałem na oczy”.

Co napisać do dziewczyny w pierwszej wiadomości?

Przypuśćmy jednak, że w ogóle się nie znamy. Możemy studiować na jednej uczelni, ale nigdy nie mieliśmy ze sobą żadnego kontaktu wzrokowego. Przed napisaniem do takiej dziewczyny, warto zaaranżować sytuację, w której nasze drogi się przetną. Może stać się to zupełnie przypadkowo – w stołówce uczelnianej, w windzie, na otwartym wykładzie. Takie zdarzenie sprawi, że nagle zyskamy tematy dotyczące tego, o czym pisać z dziewczyną. Następnie możemy pomyśleć, jak zagadać do dziewczyny na Messengerze. Warto być uprzejmym i miłym, także przed próbą nawiązania znajomości. To właśnie to, co dziewczyny lubią najbardziej u chłopaków. Treść wiadomości do nieznajomej powinna być krótka i intrygująca. Przykładowo: „Cześć, jestem Paweł. Chciałbym zapytać Cię o kilka rzeczy związanych ze studiami. To będą konkrety.” Oczywiście, nie ma jednego, utartego schematu dotyczącego tego, jak zagadać do dziewczyny na Messengerze. Musimy mieć także pewien początkowy plan o czym pisać z dziewczyną. Jeśli rozmowa się rozwinie, to tematy będą pojawiać się automatycznie.

5 sposobów na to, jak napisać do dziewczyny na FB

  • Przedstaw się i staraj się być konkretny w swoich wiadomościach. Nie przedłużaj rozmowy, jeśli druga osoba tego nie chce. Zaproponuj wtedy, że odezwiesz się później.
  • Nawiąż do sytuacji, która dotyczy was obojga. Może być to coś związanego z zainteresowaniami lub hobby, np. ostatni koncert, na którym widziałeś daną dziewczynę.
  • Zadbaj o to, aby Twój profil na Facebooku był uzupełniony i wiarygodny. Jeśli używasz konta incognito, albo zablokowałeś dostęp do swojego konta – druga strona może pomyśleć, że to fejk.
  • Dbaj o poprawną polszczyznę i nie używaj przekleństw. Staraj się jednocześnie być zabawny i nastawiony pozytywnie do rozmowy.
  • Nie ograniczaj się do kontaktu online, nawiązuj także kontakt wzrokowy lub podejdź do dziewczyny już po zapoznaniu się przez Internet.

To tylko kilka sposobów, które ułatwiają postawienie „pierwszego kroku”. Sukces lub porażka zależy od wielu czynników, związanych m.in. z cechami osobowości danej osoby.

Powiązane treści