11 stycznia 2022

Na co zwrócić uwagę wybierając przyczepę?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jakie uprawnienia są niezbędne do prowadzenia wybranej lawety. Kierowcy z prawem jazdy kat. B najczęściej decydują się na zakup przyczepki samochodowej. W tym przypadku dopuszczalna masa całkowita dla zespołu pojazdów wynosi maksymalnie 3,5 tony. W ofercie producentów lawet dostępne są modele jedno- i dwuosiowe z osiami niehamowanymi lub hamowanymi. Sprawdzamy, jakie przyczepki spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Przyczepy samochodowe i towarowe

Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór modeli lekkich DMC 750, które idealnie się sprawdzą podczas przeprowadzki. Przyczepy jednoosiowe są z reguły lżejsze i wyposażone w dwa koła umieszczone na jednej osi. Mogą różnić się między sobą wymiarami przestrzeni ładunkowej. Wiele z nich posiada burty otwierane z przodu i z tyłu. Natomiast przyczepy dwuosiowe mają cztery koła, dzięki czemu charakteryzują się większą stabilnością. Można nimi przewozić większą ilość ładunków, dlatego są niezwykle przydatne zwłaszcza podczas remontu.

Oferta rynkowa dotyczy także przyczep specjalnych DMC 1500-2700 kg. Dużym powodzeniem cieszą się platformy pod agregat prądotwórczy oraz lawety typu koparki. Do przewozu aut, quadów, motocykli czy małych ciągników ogrodniczych idealnie nadają się przyczepy towarowe, które zostały wyposażone w podjazdy stalowe ocynkowane, koło zapasowe i podporowe, stelaż oraz burty aluminiowe. Na szczególne wyróżnienie zasługują platformy oparte na podzespołach firm ALKO lub KNOTT.

Jaką przyczepę wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wybór powinien być dobrze przemyślany. Jeśli poszukujemy platformy mobilnej do przewozu rzeczy o niewielkich gabarytach, to zainwestujmy w przyczepę samochodową. Do wyboru mamy modele DMC 750 kg jedno- i dwuosiowe, które z łatwością można dopasować do auta. Właściciele firm budowlanych lub maszyn rolniczych powinni zdecydować się na zakup lawety towarowej. Modele DMC 1400-3500 kg idealnie nadają się do pracy w ciężkich warunkach.

Przed zakupem przyczepy warto zwrócić szczególną uwagę na wymiary przestrzeni ładunkowej. Istotne znaczenie ma również jakość materiału, z którego została wykonana. Najlepiej zainwestować w przyczepy z burtami stalowymi lub aluminiowymi oraz elementami ze sklejki wodoodpornej. Solidnie wykonane i odporne na uszkodzenia mechaniczne lawety towarowe, samochodowe oraz specjalne oferuje firma Besttrailers. Ze szczegółami oferty warto zapoznać się na stronie http://besttrailers.eu/!

Materiał partnera.

Powiązane treści