20 maja 2021

Jak wyposażyć profesjonalną siłownię?

Chodzenie na siłownie stało się jedną z czynności, która zyskuje coraz większą popularność. Czasy, kiedy palenie papierosów i jedzenie fast-foodów było modne, minęły już bezpowrotnie. Ludzie są coraz bardziej świadomi swojego ciała i przez to coraz częściej wybierają się na siłownie, aby poprawić kondycję, budowę mięśni i polepszyć stan swojego organizmu. Jakie wyposażenie powinno się znaleźć w profesjonalnej siłowni, która dla wielu będzie miejscem dbania o swoje zdrowie i wygląd?

Profesjonalne wyposażenie siłowni – rady ogólne

Dobre wyposażenie siłowni jest kluczowe, aby ludzie do niej wracali. Bardzo wiele osób, decydując się na wyposażenie dla tego typu miejsc, zwraca uwagę głównie na cenę – im niższa, tym lepiej. Oczywiście, sprzęt do ćwiczeń to dosyć droga sprawa, a dość duża liczba urządzeń na rynku wtórnym, jeszcze bardziej gmatwa całą sprawę. Oto trzy rady ogólne, którymi należy się kierować przy zakupie sprzętu do profesjonalnej siłowni:

  1. Zadbaj o jakość i wytrzymałość sprzętu – dobra jakość urządzeń do ćwiczeń jest kluczowym czynnikiem. Tańsze odpowiedniki, wprawdzie są dość łatwe do naprawy, a liczba elementów na rynku używanego sprzętu jest zatrważająca. Problem w tym, że ciągłe renowacje czy naprawy zakupionego wyposażenia przynosi nie tylko nieprzewidziane i problematyczne wydatki, ale potrafi też dość mocno odstraszyć korzystające z niego osoby (brak poczucia bezpieczeństwa, podczas ćwiczeń, czy jakieś niepotrzebne dodatkowe ruchy, które wymaga na ćwiczącym sprzęt, a które w konsekwencji, mogą prowadzić do kontuzji).
  2. Pomyśl o potencjalnych klientach – spora część siłowni zaopatruje się w różnego rodzaju sprzęty i urządzenia, nie badając często rynku, który ma być polem działań nowego salonu fitness. Przed wyborem odpowiednich maszyn, sztang i ławeczek, warto zastanowić się, jaką grupę docelową chcemy przyciągnąć. Jeśli przeważać będą w niej panie, które starają się utrzymać kondycję i zachować dobry wygląd, wtedy warto postawić na sali do ćwiczeń więcej aparatury, służącej treningowi wytrzymałościowemu. Kiedy naszą grupą docelową są mężczyźni, dobrym pomysłem będzie zmniejszenie ilości oprzyrządowania do fitnessu, a większą część środków przeznaczyć na sprzęt, który pomoże w treningu siłowym i budowaniu mięśni.
  3. Nie zakładaj, że nie będzie dodatkowych wydatków – To najczęstszy powód, przez który upadają salony fitness i siłownie. Zakup sprzętu, choć drogi, jest konieczny, by zacząć w ogóle działać. Podczas organizacji sali do ćwiczeń trzeba założyć, że niektóre z pozyskanych przyrządów będą wymagały po jakimś czasie renowacji lub naprawy, co warunkuje odłożenie pewnej kwoty na ewentualne zdarzenia losowe. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ zepsuty sprzęt, może spowodować, że potencjalni klienci wybiorą konkurencję, która to samo urządzenie ma w świetnym stanie technicznym.

Jaki sprzęt pod trening siłowy?

W tej kategorii przeważają wszelkiego rodzaju sztangi z obciążeniami, hantle, wszelkiego rodzaju bramy kulturystyczne czy suwnice. W przypadku zakupu sprzętu do tzw. „wyciskania” należy zatroszczyć się o wszelkiego rodzaju stojaki na hantle, obciążniki, gryfy i inne tego typu przyrządy. Wszystko po to, by sprzęt użytkowany przez ćwiczących, zawsze miał swoje miejsce, przeznaczone do przechowywania go, a także po to, by utrzymać go w dobrym stanie, w jak najdłuższym czasie.

Jaki sprzęt pod trening wytrzymałościowy?

Przy wyborze sprzętu do ćwiczeń fitness należy postawić na znane i cenione sprzęty takie jak, rowerki, orbitreki, bieżnie czy „wioślarze”. Istotne są też wszelkiego rodzaju dodatkowe wyposażenie, takie jak skakanki, gumy do ćwiczeń, drabinki, wałki czy rollery. Podczas zakupu, należy sprawdzić stan techniczny danej maszyny oraz koszt ewentualnych napraw – zdarza się, że gdy tani sprzęt się popsuje, bardziej opłaca się zakupić nowy, niż go naprawiać.

Większość wymienionych urządzeń do ćwiczeń, znajdą Państwo na stronie sklepu SpecialFitness, który oferuje świetnej jakości sprzęt w przystępnej cenie. Hantle, Ławeczki, Gryfy, Obciążenia, Orbitreki, Bieżnie i wiele innych znajdą państwo pod tym linkiem: https://specialfitness.pl

Artykuł sponsorowany.

Powiązane treści

Salon tatuażu

Salon tatuażu

W dzisiejszych czasach salon tatuażu to miejsce, w którym można wyrazić swoją osobowość, upamiętnić ważne wydarzenia...

czytaj dalej