31 lipca 2020

Jak zwiększyć ilość spermy podczas wytrysku?

Dla wielu mężczyzn, obfity wytrysk jest symbolem zdrowia i męskości. Świadczy też o wysokim poziomie sprawności seksualnej. Ma to też nie małe znaczenie, dla partnerów którzy starają się o dziecko, wytrysk jest bowiem symbolem płodności, a także, jeśli jest on obfity, zwiększa szanse na to, że partnerka zajdzie w ciąże. Jednak często ilość produkowanej spermy nie jest zadowalająca. Jak więc zwiększyć jej ilość podczas wytrysku?

Od czego zależy ilość spermy podczas wytrysku?

Niestety Panowie, ilość spermy podczas wytrysku zależy w głównej mierze od uwarunkowań genetycznych. Oznacza to, że jedni mężczyźni będą produkowali jej mniej, a inni więcej i jest to całkowicie normalne, a już na pewno nie powinno być to powodem do stresu- który, jak powszechnie wiadomo, również ma wpływ na ilość produkowanego nasienia. Należy uświadomić sobie, że przeciętna ilość ejakulatu podczas wytrysku wynosi od 2 do 5 mililitrów. Znaleźć się w nim może ponad 500 milionów plemników. Jeśli więc staramy się o dziecko, pamiętajmy, że do zapłodnienia wystarczy jeden. Więc w tym wypadku nie ilość, a jakość produkowanego nasienia ma znaczenie. Pary, planujące założenie rodziny, nie powinny zwracać więc uwagi, na małą ilość wydzielanej spermy. Kolejnym czynnikiem, warunkującym ilość nasienia podczas wytrysku, jest wiek. Im starsi jesteśmy, tym bardziej obniża się poziom dwóch kluczowych hormonów:

 • testosteronu – męski steroidowy hormon płciowy
 • estrogenu – również z grupy hormonów płciowych

Nie małe znaczenie ma również uboga, nieodpowiednia dieta, a także używki. Wszystko to obniża ilość spermy podczas wytrysku.

Jak zwiększyć wytrysk? – ziołowa kuracja

Na rynku dostępne jest wiele preparatów, pomagające poprawić ilość wytrysku, a także ogólną jakość współżycia. Przy wyborze tego typu suplementów, szczególną uwagę musimy zwrócić na ich skład. Niezbędne do prawidłowej produkcji spermy są przede wszystkim witaminy i minerały, a także aminokwasy i antyoksydanty, które zabezpieczają nasienie przed rodnikami. Ziołowe preparaty zawierają całą masę aktywnych składników, które nie tylko poprawiają ilość wytrysku, ale także zwiększają pożądanie seksualne i utrzymują sprawność na wysokim poziomie. Składnikami preparatów powinny być:

 • l-cysteina
 • cynk
 • magnez
 • selen
 • witamina E
 • witamina B12

To podstawowe składniki, które będą stymulować męski organizm do właściwej pracy, a także utrzyma wysoki poziom testosteronu. Warto pamiętać, że wpłynie to też na dłuższą i silniejszą erekcję. Ziołowe preparaty poprawią też ruchomość plemników, czyli jakość nasienia. To jeden z prostszych i skuteczniejszych sposobów na zwiększenie wytrysku.

Jak zwiększyć wytrysk? – odpowiednia dieta

Okazuje się, że odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na ilość wydzielanej spermy. Bogata w składniki odżywcze, skutecznie poprawi też jakość nasienia. W naszym jadłospisie nie może więc zabraknąć produktów bogatych w:

 • cynk – znajdziemy go min. w pieczarkach, a także warzywach strączkowych i ryżu. Reguluje on poziom insuliny, ale także poziom endogennego testosteronu- czyli męskiego hormonu płciowego.
 • magnez – znajdziemy go w płatkach owsianych, bananach i pistacjach, a także szpinaku i kapuście włoskiej.
 • selen – obecny głównie w wołowinie i rybach, a także jajkach i orzechach. Wpływa on na płodność i zwiększenie cyrkulacji krwi.
 • l-arginina – to kluczowy aminokwas, usprawniający dopływ krwi do członka. Wzmacnia on więc erekcję, a także poprawia jakość nasienia.
 • witaminy z grupy E i B – zadbają one o prawidłowy przebieg spermogenezy. Zazwyczaj znajdziemy jej w nabiale i tłustych rybach.

Jak zwiększyć wytrysk? – koniec z używkami

Wiadomo, że używki z reguły mają niekorzystny wpływ na nasz organizm. W przypadku mężczyzn, mają one również wpływ na ilość produkowanej spermy, a także na jej jakość. Mężczyźni palący papierosy, mogą produkować aż o 20% mniej nasienia, niż Ci, którzy od tego nałogu stronią. Nikotyna niekorzystnie wpływa także na ruchomość plemników, co za tym idzie obniża płodność. Dodatkowo, potrafi zaburzyć też erekcję, a także znacznie ją znacznie osłabić. Palenie papierosów potrafi zmienić też strukturę plemników, obniżając ich aktywność. Dlatego też, rzucenie palenia będzie kluczowe, w przypadku zwiększenia wytrysku. Podobny wpływ będzie miało nadużywanie alkoholu. Zaburza on prawidłową produkcję spermy. Upośledza również aktywność ruchową plemników, co przyczynia się do gorszej jakości wytrysku. Mężczyźni, którym zależy na zwiększeniu wytrysku, a także zwiększenia płodności powinni zrezygnować z tego typu używek.

Jak zwiększyć wytrysk? – abstynencja

To niestety prawda, że częstotliwość stosunków seksualnych, wpływa na ilość spermy podczas wytrysku. Im częściej dochodzi do zbliżeń, a także masturbacji tym ilość nasienia znacznie się zmniejsza. Jednak nie będzie to miało wpływu, na jakość spermy. W dalszym ciągu, w nawet niezbyt obfitym wytrysku, znajdzie się odpowiednia ilość plemników, która może doprowadzić do zapłodnienia. Powstrzymanie się od kontaktów seksualnych, może więc zwiększyć ilość nasienia, ale nie będzie miała wpływu na jego jakość. Lepszym sposobem na zwiększenie wytrysku, będzie więc odpowiednia dieta, koniec z używkami, a także odpowiednie ziołowe suplementy.

Powiązane treści