25 maja 2021

Czy warto kupić używany samochód z salonu?

Rynek używanych samochodów to nie tylko prywatne osoby wystawiające pojazdy na sprzedaż. Wśród Polaków bardzo duże zainteresowanie wzbudzają auta z drugiej ręki, które można kupić w salonie. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Używane auta z salonu – staranna selekcja

Rynek używanych samochodów w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Jego potencjał wykorzystują nie tylko drobni sprzedawcy, ale również duże firmy handlujące pojazdami na szeroką skalę. Ponieważ konkurencja jest duża, kluczową kwestią jest przygotowanie atrakcyjnej oferty, która przyciągnie uwagę klientów. Auta trafiające do salonu Używane Jak Nowe są bardzo dokładnie sprawdzone pod kątem ich przeszłości oraz stanu prawnego i technicznego. Auta te pochodzą z krajowej sieci dealerskiej lub są przez salon importowane. Staranna selekcja sprawia, że do sprzedaży trafiają wyłącznie najlepsze używane samochody. Warszawa to główny obszar działalności prowadzonej przez wspomnianą firmę.

Używane auta z salonu – dlaczego warto?

W używany samochód z salonu warto zainwestować z paru powodów. Przede wszystkim jest to transakcja wiążąca się ze znacznie niższym ryzykiem niż przy tradycyjnej sprzedaży. Co prawda zazwyczaj za auto trzeba zapłacić więcej, ale wszystkie informacje dotyczące stanu samochodu są zawarte w umowie. Takie pojazdy są serwisowane w autoryzowanych warsztatach, gdzie do napraw używa się oryginalnych części. Poza tym sprzedawca udostępnia nabywcom pełną dokumentację samochodu zawierającą m.in. potwierdzenie wykonania inspekcji grubości powłoki lakierniczej. Dodatkowym atutem używanych aut z salonów jest ich młody wiek – przeważnie liczą one sobie od 2. do 6. lat. W salonach są dostępne popularne modele znanych marek. Na każdy samochód sprzedawca udziela specjalnej gwarancji – w jej ramach wiele czynności serwisowych można przeprowadzać na preferencyjnych warunkach. Wypada też nadmienić, że przygotowaniem umowy kupna-sprzedaży zajmuje się salon – współpraca ze sprawdzoną firmą to gwarancja skuteczności transakcji.

Materiał reklamowy, przygotowany przez partnera serwisu.

Powiązane treści