17 lutego 2022

Jakie rodzaje folii stosuje się do oklejania samochodów?

Po nałożeniu odpowiednio dobranej folii na szybę samochodową, staje się ona ciemniejsza. Przepuszcza mniej światła, dzięki czemu chroni przed oślepiającym wpływem promieni słonecznych. Co ważne, po jej zastosowaniu wnętrze auta nagrzewa się w znacznie mniejszym stopniu, co oczywiście pozwala zwiększyć komfort podróżowania.

Żeby jednak uzyskać taki właśnie efekt, oklejanie szyb powinno zostać przeprowadzone z użyciem odpowiednich materiałów. Folii, które nie tylko zapewnią właściwy poziom przyciemnienia, ale również będą wyróżniały się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Wszystko po to, aby zagwarantowały skuteczne działanie przez długi czas.

I właśnie z tego powodu tak ważny okazuje się dobór poszczególnych rozwiązań. Zajmą się tym oczywiście fachowcy pracujący w firmie specjalizującej się oklejaniem szyb samochodowych.

Folie do przyciemniania – rodzaje

Dostępne na rynku materiały są zróżnicowane pod względem sposobu wykonania, efektu, jaki zapewniają, a także wyglądu. Wymienić należy między innymi:

  • folie farbowane, które stanowią rozwiązanie najtańsze. Za przyciemnienie odpowiada specjalna farba polimerowa,
  • folie metalizowane – oklejanie szyb z ich użyciem będzie znacznie trwalsze. Wszystko dlatego, że składają się one z trzech warstw: przyciemnianej, ochronnej i metalizowanej, która gwarantuje większą odporność na wpływ czynników zewnętrznych. Folie metalizowane występują na rynku również w wersjach z warstwą sputtered,
  • folie karbowane – zdecydowanie najdroższe i najbardziej zaawansowane. Tworzone są z użyciem grafitu, który zapewnia uzyskanie najlepszych parametrów przyciemniania,
  • folie Infinity – z powodu przeniesienia warstwy metalizowanej na wierzch, gwarantują współczynnik odbicia światła nawet na 70%.

To oczywiście nie wszystko. Np. Oklejanie szyb w Warszawie można wykonać również przy użyciu specjalnych folii energooszczędnych, czy też dostosowanych w taki sposób, aby uzyskać maksymalny poziom ochrony przed słońcem. Specjaliści pozwolą dobrać materiał, który w przypadku danego projektu okaże się najlepszy.

Artykuł reklamowy.

Powiązane treści