26 sierpnia 2020

Jakie są korzyści wynajęcia przyczepy?

Chyba większości z nas, zdarzyło się zakupić meble, których nie można było przywieźć autem osobowym, wynajmować firmę przewozową podczas przeprowadzki, bądź transportować jakiś sprzęt z jednego miejsca w drugie. Stojąc przed dylematem wypożyczenia większego pojazdu, skorzystania z oferty konkretnej firmy lub zakupu przyczepy, warto skorzystać z najkorzystniejszego rozwiązania, jakim jest niewątpliwie wynajem autolawet Wrocław.

Przyczepa

Ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku przetransportowania dużych elementów wyposażenia domowego (meble, sprzęty AGD), maszyn bądź narzędzi, jest przyczepa. Wedle kodeksu drogowego, przyczepa jest traktowana, jako rozdzielny pojazd, dołączony do samochodu. Wyróżniamy dwa rodzaje przyczep, to, na jaką się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Pierwsza – otwarta, którą bardzo często przykrywa się specjalną plandeką. Druga – zamknięta. Koszt zakupu nowej przyczepy oscyluje wokół kilku tysięcy, ponadto należy wziąć pod uwagę wydatki związane z jej zarejestrowaniem, opłacaniem składek OC oraz regularnym przeglądem technicznym. Jeżeli nie będziemy użytkować przyczepy systematycznie, lepiej okazjonalnie ją wynająć, oszczędzając pieniądze.

Laweta

Laweta to przyczepa, którą mocuje się do samochodu. Najczęściej wykorzystywana do dowożenia do punktu docelowego i importowania aut nowych lub uszkodzonych. W sytuacji transportowania ciężaru, który wraz z masą pojazdu ciągnącego i samej przyczepy, przekracza 3,5 tony, wymagane jest prawo jazdy kategorii B+E. Na rynku możemy znaleźć zarówno lawety do przewożenia jednego samochodu osobowego, jak również kilku.

Autolaweta

Autolaweta, niezwykle często mylona z lawetą, to pojazd z platformą, która jest integralną częścią całości. Choć głównie używana przez pomoc drogową w razie kolizji, nagłego zepsucia samochodu, a także w przypadku holowania i wyciągania auta z rowu, swoje zastosowanie znalazła również na rynku przywozu towarów z zagranicy oraz transportu maszyn budowlanych czy łodzi.

Dlaczego warto wynająć przyczepę?

  • wynajęcie jest opłacalne w przypadku sprowadzania auta z zagranicy, ponieważ nie wiąże się z dużymi kosztami
  • by transportować duże sprzęty np. łodzie, motory
  • przyczepy ułatwiają przeprowadzkę, nie trzeba dopasowywać się, bowiem do terminów ustalonych przez firmy specjalizujące się w przeprowadzkach
  • to gwarancja bezpiecznego przewozu
  • wynajmując przyczepę nie trzeba się martwić o koszta związane z jej utrzymaniem w dobrym stanie technicznym oraz z płaceniem OC

Artykuł gościnny.

Powiązane treści