6 września 2022

Kaszkiet – eleganckie nakrycie głowy

Elegancki kaszkiet męski to nakrycie głowy, które doda nietuzinkowego stylu. Dowiedz się więcej o kaszkietach oraz o tym jak powinno się je nosić.

Skąd pochodzi kaszkiet?

Kaszkiet to czapka z daszkiem z przodu oraz okrągłym denkiem okalającym głowę. Pierwsze kaszkiety powstały w XIV wieku w Wielkiej Brytanii i wówczas były to czapki obowiązkowe podczas świąt i niedziel. Prawo to zostało nałożone przez rząd. Produkt był bardzo popularny pośród klasy niższej, wyższe sfery przywdziewały cylindry oraz kapelusze.

Z czasem jednak stał się składnikiem jednych z najbardziej eleganckich stylizacji. Współcześnie wciąż cieszy się wielką popularnością i często możemy go zobaczyć w garderobie gwiazd show biznesu.

Jest to uniwersalne nakrycie głowy, którego materiał dopasowany jest zarówno do zimnych, jak i ciepłych pór roku.

Jaki kaszkiet najlepiej pasuje?

Zakłada się, że jasne kaszkiety najlepiej wyglądają na głowie blondynów, a ciemne u brunetów. Nie jest to jednak sztywna zasada przez to, że materiały kaszkietów są wykonywane w najróżniejszych odcieniach oraz deseniach.

Najczęściej spotykanymi są całkowicie gładkie lub w kratkę.

Kaszkiety szyte są w dwa style. Pierwszy z nich ma bardziej workowaty kształt i leży luźno na głowie, drugi jest sztywniejszy, a jego ciężar przechyla się na daszek. Sztywniejszy kaszkiet od lat był uważany za ten bardziej elegancki.

Pamiętaj o tym, żeby czapka była dostosowana do panującej na zewnątrz temperatury. Skorzystaj z tego, że to nie jedynie stylowe nakrycie głowy, ale również bardzo funkcjonalne. Latem daszek zasłoni Twoją twarz przed słońcem, a zimą nie pozwoli marznąć.

Na lato poleca się jaśniejsze, które nie przyciągają tyle promieni słonecznych. Zobaczysz, jak idealnie dopasujesz je do lnianej koszuli, a nawet krótkich, jeansowych spodenek. Upewnij się jednak, że materiał jest lekki i oddychający.

Chcąc ochronić się przed mroźnym wiatrem i dotkliwym zimnem, postaw na produkty wykonane z tweedu lub wełny. Użyteczna będzie dodatkowa podszewka, która stanowi kolejną warstwę izolacyjną.

Kaszkiet musi być dostosowany do głowy użytkownika. Jedynie jego idealny rozmiar doda Ci szyku!

Sklep internetowy pozwalana na szybkie odnalezienie właściwego modelu dla siebie. Wejdź na stronę https://hatfactory.pl/30-kaszkiety i zapoznaj się z ofertą.

Kaszkiety pod różne stylizacje

Kaszkiet najczęściej uzupełnia eleganckie stylizacje. Dodaje szyku oraz stylu. Świetnie sprawdzi się do płaszcza, koszuli lub swetra. Elegancja nie wymaga za każdym razem sztywności.

Możesz go z powodzeniem dodać do casualowych kurtek. Jego uniwersalność pozwala na stosowanie w bardziej odważnych połączeniach, kiedy pojawia się koło kurtek bomberek lub skór. Mogą być łączone z szalem, krawatem lub sportowym T-shirtem.

Zakładając kaszkiet na głowę, możesz być pewny, że doda Ci oryginalności. Nieważne, czy zdecydujesz się na nawiązującą do dawnych lat stylizację, czy nowoczesny look. Kaszkiet jest wyjątkowy i pokazuje, że jego właściciel zna się na zasadach obowiązujących w modzie.

Pamiętaj, że istnieją jednak zasady właściwego noszenia. Kaszkietu nie powinno się nosić daszkiem do tyłu lub na bok. W pewnych kręgach może to się wydawać śmiałym i nowatorskim zabiegiem, lecz kłóci się z budową czapki, przez co stylizacja zaczyna wyglądać niechlujnie.

Dzięki swojej uniwersalności kaszkiet to czapka idealna dla mężczyzny w każdym wieku. Pojawiają się warianty dla małych chłopców, które dodają im uroku, a także dla młodych biznesmenów i nietuzinkowych artystów oraz dojrzałych seniorów.

Treść promowana.

Powiązane treści