29 grudnia 2020

Koła tworzywowo-gumowe – kryteria wyboru

Sprawne przemieszczanie się większości pojazdów, mobilnych urządzeń i sprzętów zapewniają pochodzące od renomowanego producenta koła. Ich dobór nie jest jednak dowolny, ponieważ poza odpowiednim ich wymiarem, bierze się pod uwagę materiał, z którego zostały wyprodukowane. Podczas zakupu kół często pomagają nam zatrudnieni w znanej firmie fachowcy, którzy pomogą nam dobrać części w taki sposób, aby były one dostosowane do miejsca ich użytkowania oraz kompatybilne z posiadaną przez nas maszyną.

Odpowiednie dopasowanie kół do posadzki, temperatury i ogólnych warunków panujących w miejscu pracy, ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i sprawny przebieg wykonywania działań. Jak jest w przypadku kółek tworzywowo-gumowych? W jakich miejscach sprawdzają się koła tworzywowo-gumowe takie jak https://e-kolka.com.pl/k/256/kola-tworzywowo-gumowe/? Do jakich urządzeń są przeznaczone i jaki jest ich koszt?

Dobór kół tworzywowo-gumowych – na co zwrócić uwagę?

Samodzielnie dopasowując koła tworzywowo-gumowe do urządzenia czy też pojazdu, dobrze jest zwrócić uwagę na ich przeznaczenie, tj. należy sprawdzić z myślą o jakim pojeździe czy też sprzęcie zostały wykonane. Dobrzy producenci na pewno zawarli te podpowiedzi na etykiecie dołączonej do produktu, wraz z całą specyfikacją. Koła tworzywowo-gumowe najbardziej znane są jako elementy jezdne betoniarek lub też różnego rodzaju wózków – w tym sklepowych i paletowych. Czy to właśnie do któregoś z tych urządzeń ich poszukujesz?

Drugim kryterium wyboru jest kierowanie się parametrami, takimi jak:

– średnica koła

– średnica otworu w piaście

– rodzaj łożyska

– szerokość bieżni

– szerokość piasty

– maksymalne dopuszczalne obciążenie/nośność.

Zawierane w ofertach sklepowych koła tworzywowo-gumowe najczęściej mają średnicę od 80mm do 295mm, zaś ich maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 200 kg. Warto także dodać, że koła tworzywowo-gumowe dostępne są w obudowach skrętnych, stałych lub skrętnych z trzpieniem, co sprawia że można je idealnie dopasować do urządzenia. W przypadku kół tworzywowo-gumowych istotne znaczenie ma również dobór koloru bieżnika do koloru podłoża, po którym koło będzie się poruszać. Bieżniki kół tworzywowo-gumowych występują w kolorze czarnym oraz szarym. Szare nie tylko nie brudzą posadzki, ale również na nich często nie widać większych zabrudzeń, dlatego to właśnie nimi warto zainteresować się w pierwszej kolejności, choć mogą być one nieco droższe niż te koloru czarnego.

Wszystkie powyższe kryteria, którymi należy kierować się podczas wyboru kół, mają wpływ na ich cenę. Najtańsze koła tworzywowo-gumowe zakupimy już za ok. 6 zł, natomiast maksymalna kwota którą zapłacimy to 154 zł.

Materiał sponsorowany.

Powiązane treści