27 lipca 2023

Kolczyk w penisie – jak o niego dbać i czy warto go zakładać?

Jeszcze kilka lat temu piercing był stosowany przez dość wąskie subkultury, które w ozdabianiu ciała kolczykami upatrywały sposobu na okazanie swoich poglądów i przekonań. Współcześnie jest to powszechna forma modyfikacji ciała, która nie dziwi już praktycznie nikogo. Od lat coraz większą popularnością cieszy się piercing narządów płciowych, w tym również penisa. Czy warto zdecydować się na kolczyk w miejscu intymnym? Jakie są konsekwencje jego założenia w przypadku mężczyzn?

Dlaczego warto zdecydować się na kolczyk w penisie?

Najczęstszym powodem, który wpływa na podjęcie ostatecznej decyzji o przekłuciu penisa, jest potencjalne zwiększenie doznań seksualnych. Pomimo faktu, że każdy rodzaj piercingu stanowi niejako ranę tej okolicy ciała, to wciąż wielu miłośników kolczyków opowiada się za zwiększonymi doznaniami erotycznymi. W rzeczywistości brak jednoznacznych dowodów na to, że piercing penisa podnosi jakość doznań – zarówno podczas tradycyjnego stosunku, jak i w trakcie masturbacji.

Inną kwestią jest odczuwanie przyjemności przez współpartnera. Kolczyki są bowiem ciałami obcymi, dlatego niektóre miejsca mogą stymulować odczucie przyjemności u partnerki. Wówczas może bowiem okazać się, że stosowanie gadżetów erotycznych będzie zupełnie niepotrzebne, ponieważ członek będzie spełniał taką samą funkcję. Kwestia ta wciąż jest dyskusyjna, dlatego głównym argumentem przemawiającym za piercingiem powinny być względy estetyczne. Przy takim podejściu będzie można uniknąć rozczarowania brakiem dodatkowych doznań erotycznych, z jakimi wiąże się kolczyk w członku.

Jak dbać o kolczyk w penisie?

Przekłuwanie intymnych części ciała wiąże się z koniecznością przestrzegania takich samych zasad, jakie dotyczą między innymi małżowiny usznej lub pępka. Przez pierwsze kilka tygodni po założeniu kolczyka należy zwrócić uwagę na właściwą dezynfekcję rany i zmienianie opatrunków. Przy pomocy soli fizjologicznej lub specjalnych preparatów można bowiem w łatwy sposób oczyścić okolicę wkłucia, a tym samym uniknąć niebezpiecznego zakażenia rany. W początkowym etapie trzeba również ograniczyć do minimum dotykanie kolczyka, a także powstrzymać się od wszelkich aktywności seksualnych.

W późniejszym czasie pielęgnacja wkłucia będzie znacznie łatwiejsza, ponieważ po zagojeniu rany jedyną koniecznością będzie noszenie bielizny w odpowiednim rozmiarze. Kolczyki na genitaliach mogą bowiem skutkować ocieraniem się tych miejsc o materiał bokserek, dlatego warto dobrać taki rozmiar, aby ograniczyć do minimum wszelkie niepotrzebne ruchy członka.

Kolczyk w miejscu intymnym – o czym warto pamiętać?

Kolczyk penisa może w przypadku niektórych par stanowić prawdziwy game changer w życiu intymnym. Okazuje się bowiem, że tego typu „dodatki” mogą psychologicznie podnieść poziom libido i działać jak prawdziwy afrodyzjak. Trudno upatrywać w tym podstaw naukowych, jednak większość mężczyzn – spośród tych, którzy zdecydowali się na ten ruch – pozytywnie wypowiada się o kolczykowaniu penisa.

Warto jednak pamiętać, że piercing penisa jest nieodłącznie związany ze wstrzymaniem się od aktywności seksualnej na okres kilku tygodni. Dodatkowo niektóre typy kolczyków mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian w anatomii członka. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku wkłucia Apadravya, która penetrując cewkę moczową, może skutkować ograniczonym przepływem krwi podczas erekcji.

Kolczyk w miejscu intymnym to odważna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć. Najważniejszą zasadą jest wybór studia piercingu, które specjalizuje się w tego typu przekłuciach. Pozwoli to zminimalizować negatywne konsekwencje założenia kolczyka, które mogą się pojawić w przypadku korzystania z usług niedoświadczonych piercerów.

Kolczyk w miejscu intymnym u mężczyzn – alternatywne pomysły

Piercing penisa nie jest jedyną opcją dla przedstawicieli płci męskiej, którzy poszukują nowych wyzwań. Obecnie dużą popularnością cieszą się również nakładki na członka oraz wszczepianie implantów, na przykład w postaci paciorków. Niezależnie od wybranego sposobu na urozmaicenie życia erotycznego, należy wziąć pod uwagę wszystkie „za i przeciw”. Tego typu decyzja – pomimo możliwości usunięcia kolczyka – jest znaczącą ingerencją w strukturę ludzkiego ciała. Z tego powodu szukając wyzwań, warto zaznajomić się również z nieinwazyjnymi metodami, takimi jak na przykład powiększenie penisa poprzez ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Wówczas może okazać się, że tego typu działania przyniosą lepszy efekt przekłucie ciała w miejscu intymnym.

Powiązane treści