12 października 2023

Michał Probierz rozpoczyna pracę – Polska zaczyna z Wyspami Owczymi!

Michał Probierz

Kilka tygodni temu odbyła się nominacja Michała Probierza na stanowisko trenera reprezentacji Polski, a już w najbliższy czwartek były szkoleniowiec Cracovii rozpocznie pracę od meczu z Wyspami Owczymi. Czy Polacy w debiucie pokonają niżej notowanego przeciwnika?

Michał Probierz – jakie zadanie ma przed sobą?

Nominacja Michała Probierza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski nie spodobała się sporej liczby kibiców. Większość fanów, a także dziennikarzy oczekiwała, że nowym szkoleniowcem naszej kadry zostanie Marek Papszun, który znakomicie radził sobie podczas pracy w Rakowie Częstochowa. Wspominane było również nazwisko Adama Nawałki, który odpowiada za największe sukcesy naszej drużyny w ostatnich latach. Ostatecznie jednak Cezary Kulesza zdecydował się na wybór, który doskonale zna. Michał Probierz pracował przez wiele lat pod jego wodzą w ramach projektu w Białymstoku.

Probierz rozpoczyna swoją reprezentacyjną przygodę od starcia z Wyspami Owczymi. 3 dni później reprezentacja Polski zmierzy się przed własną publicznością z Mołdawią. Trzeba więc obiektywnie przyznać, że łatwiejszego początku trener nie mógł sobie wymarzyć. Jednak z drugiej strony nasza sytuacja w tabeli jest mocno skomplikowana. Polacy mają zaledwie 6 wywalczonych punktów po 5 rozegranych meczach i jest to rezultat poniżej oczekiwań. Sytuacja stała się na tyle wymagająca, że obecnie Polska nie jest już zależna tylko od siebie i musieli liczyć na korzystny rezultat w rywalizacji Albanii z Czechami.

Michał Probierz jest trenerem, który stawia przede wszystkim na organizację gry. Można się spodziewać, że biało-czerwoni będą grali uważnie w tyłach, a być może nawet z kontry, jednak z bardziej wymagającymi rywalami. W starciach z Wyspami Owczymi, a także Mołdawią raczej spodziewane jest to, że to nasza drużyna będzie prowadzić grę i zdominuje przeciwnika.

Probierz nie miał wiele czasu, aby popracować ze swoją drużyną, jednak bez wątpienia widział ostatnie występy naszej kadry. Polacy bardzo słabo zaprezentowali się przed własną publicznością w rywalizacji Wyspami Owczymi, co może być wystarczającym sygnałem ostrzegawczym przed meczem wyjazdowym z tym przeciwnikiem.

jakie mecze Polaków

Jakie mecze mają przed sobą Polacy?

  • 12 października reprezentacja Polski zagra z Wyspami Owczymi.
  • 15 października Polacy zmierzą się przed własną publicznością z Mołdawią.
  • 17 listopada Polska zagra na Stadionie Narodowym z Czechami.
  • 21 listopada Polacy zagrają z Łotwą w meczu towarzyskim.

Wyspy Owcze vs Polska

Reprezentacja Polski udała się na Wyspy Owcze z jasnym celem, jakim jest zwycięstwo i to najlepiej w przekonującym stylu. Probierz ma teoretycznie przed sobą 2 łatwe spotkania podczas październikowej przerwy, a najbardziej skomplikowanym zadaniem powinna być rywalizacja z Czechami w listopadzie. Kluczowe tak naprawdę są jednak wydarzenia podczas obecnego zgrupowania, ponieważ w przypadku niekorzystnego wyniku w rywalizacji Albanii z Czechami sytuacja naszej drużyny bardzo się skomplikuje. Gdyby jednak Albańczycy wygrali u siebie z naszymi południowymi sąsiadami, to reprezentacja Polski w przypadku wygrania wszystkich pozostałych spotkań w eliminacjach wywalczy awans na mistrzostwa Europy.

Wyspy Owcze pokazały w pierwszym spotkaniu na Stadionie Narodowym, że są drużyną, której nie wolno lekceważyć. W teorii piłkarze tego zespołu oddali tylko jeden celny strzał w Warszawie, jednak z drugiej strony mieli kilka momentów, w których mogli zdobyć bramkę. W pamięci kibiców szczególnie została sytuacja, kiedy jeden ze skrzydłowych tego zespołu położył na ziemi 2 reprezentantów polski, ale ostatecznie nie strzelił gola.

Polacy wygrali pierwszą rywalizację z tym przeciwnikiem, a spory udział miał w tym Robert Lewandowski. Snajper Barcelony, którego zabraknie na obecnym zgrupowaniu, zdobył wtedy 2 bramki. Szczególnie istotne było pierwsze trafienie z rzutu karnego, którym tak naprawdę otworzył tamtą rywalizację. Wcześniej Polacy mieli spore problemy i bili głową w mur.

Dodatkową trudnością podczas najbliższego spotkania mogą być warunki atmosferyczne. Wiatr na Wyspach Owczych to aspekt, na który trzeba zwracać uwagę i może mocno skomplikować grę naszego zespołu. Najbliższe spotkanie odbędzie się na sztucznej murawie, jednak tak profesjonalni piłkarze nie powinni mieć z tym większego problemu.

polska vs wyspy owcze

Polska vs Wyspy Owcze – mecze bezpośrednie:

  • Reprezentacja Polski zwyciężyła w 3 ostatnich meczach z tym przeciwnikiem.
  • Polska nie straciła nawet jednej bramki w 3 kolejnych rywalizacjach z Wyspami Owczymi.
  • Polacy zdobyli aż 12 bramek w 3 ostatnich starciach z tym rywalem.
  • Wyspy Owcze oddały tylko jeden celny strzał na bramkę reprezentacji Polski w ostatnim meczu.

SuperSocial na mecz Polski!

Najbliższe spotkanie z udziałem reprezentacji Polski z pewnością będą typować gracze, którzy aktywnie uczestniczą w SuperSocial. Jest to specjalna platforma społecznościowa, na której możesz dzielić się swoimi kuponami, rywalizować ze znajomymi, a także obserwować, co obstawiają inni gracze. Wśród ambasadorów firmy Superbet znajdują się byli piłkarze reprezentacji Polski, czyli Sławomir Peszko i Jerzy Dudek, którzy regularnie typują mecze z udziałem biało-czerwonych. W SuperSocial możesz sprawdzić, jakie propozycje dodali na swoje kupony.

Aplikacje bukmacherska SuperSocial jest dostępna za darmo dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają zarejestrowane konto na stronie Superbet.

Typy na Wyspy Owcze vs Polska

Statystyki z 3 ostatnich meczów pomiędzy tymi drużynami nie pozostawiają złudzeń. Reprezentacja Polski ma na koncie 3 kolejne zwycięstwa, w których nie straciła nawet jednej bramki. Biorąc jednak pod uwagę, że na Wyspach Owczych zabraknie Roberta Lewandowskiego, można iść tutaj w drugą stronę. Spodziewamy się, że Polacy powinni wygrać to spotkanie i być może nawet po raz kolejny nie stracą gola, jednak naszym zdaniem lepszą opcją będzie tutaj zakład na poniżej 3,5 bramki w spotkaniu i wygraną Polski. Siła rażenia naszego zespołu bez Roberta Lewandowskiego w składzie jest zdecydowanie mniejsza niż chociażby podczas rywalizacji w Warszawie, a już wystarczy wspomnieć, że tam łatwo nie było.

Potencjalna bramka Karola Świderskiego również może być ciekawym wyborem. Były napastnik Jagiellonii doskonale spisywał się w ostatnich meczach MLS i zna się z trenerem Probierzem jak łyse konie. Czytaj więcej o sporcie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Artykuł przygotowany przez partnera strony. Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Powiązane treści