5 stycznia 2023

Najważniejsze informacje dotyczące wynajmu samochodu z HDS

Potrzebujesz przewieźć ciężki ładunek o dużym gabarycie, a nie masz odpowiedniego pojazdu? Świetnym rozwiązaniem będzie wynajem HDS, który ułatwi Ci pracę i zapewni bezpieczny przewóz towaru.

HDS – co to jest?

HDS to określenie hydraulicznego dźwigu samochodowego. Niemniej jednak, przewóz w ramach HDS odnosi się do transportu ładunków ponadgabarytowych i ciężkich. Co ciekawe, sama nośność tych pojazdów może być określona w tonach. Pojazdy te, przede wszystkim charakteryzują się zamontowanym dźwigiem lub żurawiem, który ułatwia załadunki i rozładunki.

Obecny rynek oferuje różne pojazdy HDS, do najpopularniejszych należą:

  • HDS rożnej długości i ładowności, przeznaczone do ogólnego użytku – dźwig lub żuraw wówczas pracuje pozimo,
  • HDS z dźwigiem pracującym w pionie,
  • HDS do wycinki leśnej,
  • inne typy, które są wyspecjalizowane.

HDS – wynajem

Duże zapotrzebowanie na tego typu pojazdy spowodował rozwój w tejże dziedzinie, dlatego też wynajem HDS nie sprawi większego problemu. Zakup bowiem pojazdu hds wyłącznie na okazjonalny przewóz nie jest racjonalnym pomysłem. Samochód z hds do 3,5 tony wynajem pozwoli bowiem na szybki i bezpieczny transport ładunków o dużym gabarycie. Firmy wynajmujące hydrauliczny dźwig samochodowy wychodzą zatem naprzeciw bieżącym potrzebom rynku. Co ważne, większość firm, które oferują usługi wynajmu gwarantują również pomoc operatora mającego odpowiednio szkolenie z przewozów pojazdów HDS.

Warto podkreślić, że hydrauliczny dźwig samochodowy ma zastosowanie szczególnie w związku z pracami budowlanymi. Niemniej jednak, pojazdy te są często wykorzystywane w zakresie rolnictwa czy leśnictwa. Samochód taki potrafi bowiem przewieźć nawet kilka ton ładunku – w zależności czy jest to pojazd do 3,5 tony czy powyżej.

Jeśli, więc mamy do przewiezienie ładunek o ponadwymiarowych gabarytach i dużej masie, warto podjąć decyzję o wynajmie pojazdów hds. Są to bowiem specjalistyczne pojazdy przeznaczone do tego typu przewozów, więc kwestia bezpieczeństwa samego ładunku zostaje niepodważalna. Niemniej jednak, warto podkreślić, że firmy oferujące wynajem hydraulicznych dźwigów samochodowych zatrudniają pracowników, którzy są przeszkoleni do prowadzenia takich pojazdów. Dzięki czemu, możemy mieć pewność, że nasz ładunek się w pełni bezpieczny. Natomiast sama cena będzie w dużej mierze zależna od rodzaju przewożonego ładunku i jego wadze. Trasa przewozu również będzie miała realny wpływ na cenę, która mimo wszystko będzie niższa niż zakup pojazdu z HDS. Warto, więc rozważyć wynajem takiego samochodu.

Treść sponsorowana.

Powiązane treści