19 października 2020

O tym jak Polacy się przeprowadzali…

Przeprowadzka to dla wielu Polaków stresujący moment. Nie każdy ma ochotę na problemy z ekipą przeprowadzkową oraz martwienie się, czy dane przedmioty dojadą do celu bezpiecznie. Można oczywiście wynająć sobie samochód i nie przejmować się tym. No właśnie, a jak Polacy się przeprowadzają?

Jak przeprowadzić się szybko i skutecznie?

Zanim zajrzymy za kulisy najnowszych badań, warto wspomnieć o możliwościach. Wielu Polaków próbuje przeprowadzek na własną rękę. Z jednej strony to wygoda i teoretycznie niższa kwota, z drugiej kontrola nad wszystkim, co się pakuje oraz odpowiednie zabezpieczenie najbardziej newralgicznych mebli czy sprzętów. Oczywiście wynajęcie auta w jednej z firm takich jak choćby https://www.proxima.waw.pl/ wymaga także więcej pracy, jednak ostatecznie doprowadza do skutecznej i, jak się okazuje, bardzo sprawnej przeprowadzki.

Gdzie wyprowadzamy się najchętniej?

Jak zatem prezentują się badania odnośnie do miejsc, w które wyjeżdżamy z największą chęcią? Na pierwszym miejscu jest województwo mazowieckie, które wybrało nieco ponad 27% ankietowanych. Nieco ponad połowę mniej osób zdecydowało się na pomorskie, a pozostałe województwa nie przekroczyły dziesięciu procent. Były to choćby województwa małopolskie i dolnośląskie. Podobnie było w przypadku wyprowadzek z danego miejsca. Tu znów króluje mazowieckie, a na drugim miejscu jest pomorskie. 10% przekroczyły także będące na trzecim miejscu województwa małopolskie i dolnośląskie.

Top 5 miast z największą liczbą przeprowadzek w 2019 roku

A gdzie dokładnie potrzebny był samochód przeprowadzkowy? Ze wszystkich przeprowadzek Warszawa osiągnęła aż ponad czterdzieści procent. To do niej i z niej najchętniej się wyprowadzano. Zmiana miejsca zamieszkania dotyczyła także, na drugim miejscu, Krakowa (12% osób się tam udało), Wrocławia (11%) i Gdańska (około 10%). Dalej jest przepaść i Poznań z wynikiem ledwie ponad pięć procent.

Czy przeprowadzki w Polsce mogą być wygodniejsze?

Wygodna przeprowadzka z samochodem wynajętym ze strony https://www.proxima.waw.pl/ lub innej oferującej podobne atrakcje sprawia, że Polacy coraz chętniej zmieniają miejsce zamieszkania. Króluje Warszawa, ale takie ośrodki jak Kraków czy Gdańsk stale ją gonią.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści